Tímto krokem Orlen srovnal své ceny pohonných hmot po obou stranách hranice. Nyní už v Krnově prodává stejně levný benzín jako v Polsku. V Bruntále se ale ceny nezměnily - benzin stál pořád 40,50 Kč, nafta 39.90 Kč.

V Opavě kolony ucpaly nedaleký kruhový objezd. „Situaci monitorujeme a dle potřeby reagujeme,“ řekla Deníku Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Nedostatek v Polsku

Jiná situace byla například na Karvinsku. Zde Deníku potvrdila obsluha čerpací stanice, že snížení cen platí od nedělní desáté hodiny. Údajně kvůli nedostatku pohonných hmot u některých čerpacích stanic značky Orlen v polsko-českém příhraničí, kam hojně jezdí tankovat právě motoristé z Česka.

Podle zatím neoficiálních informací společnost Orlen snížila ceny paliva na svých stanicích v celém česko-polském příhraničí. 

Fotografie z benzinky Shell v polském Prudniku, pátek 29. září 2023.
Za levno ve velkém. Tankovat na polskou benzinku se jezdí i s obřími barely

Benzin a naftu za 32,90 koruny hlásí šoféři například z Náchoda, Frýdlantu v Čechách, z Opavy a dalších měst. Například v Ostravě se ale cena v neděli odpoledne stále pohybovala v úrovni 39,90 Kč za litr nafty (Poruba) a 40,50 za benzin Natural 95 (Hrabůvka, čerpací stanice u Místecké ulice).

"Boom" na sociálních sítích

Informace se začala šířit po sociálních sítích krátce před polednem a záhy se na pumpách začaly někde tvořit fronty.

„Měl jsem v plánu jet dnes tankovat do Polska, ale když jsem uviděl záběry z karvinské benzinky Orlen na facebooku, jel jsem sem. Taková příležitost se neodmítá,“ řekl Deníku jeden z řidičů, který okolo půl druhé odpoledne čekal ve frontě. Čekací doba v ní v té chvíli byla několik desítek minut.

Ilustrační foto
Po požáru bytu ve Městě Albrechticích hasiči objevili tělo ženy

Jak dlouho vydrží snížené ceny na stanicích Orlen/Benzina se zatím neví. Společnost Orlen/Benzina podle slov své mluvčí Lady Gadas nebude ceny ani jejich vývoj komentovat. 

Zdroj: Januszek Tomáš