Areál s akvaparkem, tenisovými kurty, prostory na in-line bruslení, squashem, bowlingem a dalšími sportovišti přijde město podle prvních odhadů na 300 milionů korun, řekl ČTK mluvčí Bruntálu Jiří Ondrášek. "Jedním z hlavních cílů je vytvoření alternativy k současné nabídce zimních i letních možností sportovního vyžití v oblasti Jeseníků a přehrady Slezská Harta," vysvětlil Ondrášek.

Odborníci na cestovní ruch i turisté již dlouho upozorňovali na to, že Jeseníkům chybí právě lepší služby a atraktivní programy například pro případ špatného počasí. Radní chtějí turisty stáhnout z hor i do města, čímž se vytvoří lepší podmínky pro podnikatele a zvýší zaměstnanost. V Bruntále je dnes bez práce více než tisícovka lidí, míra nezaměstnanosti byla v květnu 10,8 procenta.

Sport Campus by měl vzniknout ze stávajících sportovních areálů, které chce město zrekonstruovat a postavit k nim další objekty. "Chceme využít současné areály školních hřišť, které spolu sousedí a již nyní mají zázemí pro několik druhů sportu," upřesnil Ondrášek. Město připravuje jejich rekonstrukci, modernizace čeká i přilehlý krytý bazén, koupaliště a park. Spolu s novými objekty by měl vzniknout moderní areál s mnoha sportovišti. Nová sportovní lokalita se podle plánů radních postupně propojí cyklostezkami s dalšími rekreačními oblastmi v regionu, například se sportovním areálem na Uhlířském vrchu nebo s rekreační zónou v okolí Slezské Harty.

Přestože se o novém areálu hovoří již dlouho, konkrétní záměr se teprve rodí. "Je potřeba zpracovat nejrůznější posudky a studie proveditelnosti," řekl mluvčí. Provoz Sport Campusu podle něj zřejmě nebude zajišťovat město, ale specializovaná organizace.