Na úpravu centra obce je nutné získat finanční prostředky, což je jedním z mnoha úkolů nového zastupitelstva, které se v listopadu ujme na čtyři roky své funkce. Už nyní se ale mohou těšit obyvatelé Karlovic z krásně upraveného parku před místní základní školou.

„Jeho úpravy byly součástí projektu Revitalizace centra obce,“ uvedla Kateřina Kočí, předsedkyně občanského sdružení Actaea - společnost pro přírodu a krajinu.

Úpravy park provzdušnily, podařilo se odkrýt pohled na historickou budovu školy. Nově v parku vysázeli kvetoucí keře, azalky a rododendrony, na jaře tam mají kvést magnólie. Navrhované úpravy vracejí Karlovicím půvab a charakter. V parku jsou nové chodníky, u vchodu k šatnám žáků byl vybudován bezbariérový přístup a park má nový ozdobný plot.

Na výsadbách a úpravách se ochotně podíleli karlovičtí obyvatelé i děti ze školy. „Projekt byl podpořen z programu pro budoucnost Nadace OKD a z dotačního programu Podpora obnovy a rozvoje venkova Moravskoslezského kraje,“ připomenula Kateřina Kočí.