„Krnovští celníci se rozhodli pomoci těm, kteří budou krev potřebovat,“ vysvětlil smysl akce Jaroslav Ohera z Celního úřadu Krnov.

Nejzkušenějším dárcem mezi krnovskými celníky je Milan Kubica, který pravidelně daruje jak krevní plazmu, tak čtyřikrát do roka i krev. Za osmdesát bezplatných odběrů krve už získal Zlatý kříž ČČK 3. třídy. V současnosti již má na svém kontě 105 odběrů krve. „První tři odběry jsem absolvoval ještě na vojně v roce 1989. Od roku 1998 chodím krev darovat pravidelně,“ představil svou zkušenost s dárcovstvím krve Milan Kubica. Na základě vzoru svého zkušeného kolegy rozhodl darovat krev také prvodárce Petr Petrák.

„Nápad, jít ve skupině společně s ostatními krnovskými kolegy darovat krev mi připadal jako zajímavá možnost jak reprezentovat Celní správu před veřejností. Doufám, že naše akce může oslovit a inspirovat také další kolegy,“ vysvětlil Petr Petrák, proč se společného odběru rozhodl zúčastnit.“

Návštěva celníků příjemně potěšila zdravotnice krevního centra, které se doposud s organizovaným odběrem uniformovaných příslušníků celní správy nesetkaly.