Rozhodli se společně jednat. „Chceme osobní vlakovou dopravu na Osoblažce provozovat sami,“ deklarovali starostové Osoblahy, Bohušova, Slezských Rudoltic, Liptaně, Dívčího Hradu a Třemešné ve společném prohlášení. Tyto obce profitují z turistického ruchu a věhlasu Osoblažky. Založily o.p.s. Osoblažská úzkorozchodná dráha, převzaly historická nádraží a právě dokončují rozsáhlé opravy všech stanic, zastávek, čekáren i nádražních skladů.

Na osoblažskou úzkokolejku vyrazila parní lokomotiva Malý Štokr. Zkušební jízdy ji musí důkladně prověřit. Sezona zde začíná 4. června.
Osoblažskem už houká lokomotiva Malý Štokr, parní jízdy startují v sobotu

Zatímco víkendové parní vlaky provozované železničními fanoušky na Osoblažce dál vozí turisty, státní ČD mají od října 2020 jednu lokomotivu v opravně a druhá má administrativní problém. Patří totiž k lokomotivám, které nesmí na trať, dokud si nevyřídí certifikaci o údržbě podle nových směrnic ECM. Už v lednu 2020 lokomotivy ČD z administrativních důvodů zůstaly v depu a cestující několik týdnů vozily autobusy. Tehdy se ČD nepodařilo včas vybavit lokomotivy vysílačkami podle nových předpisů.

Neplánovaná výluka se podle odhadů ČD protáhne od 16. června až do poloviny září, kdy na Osoblažce začíná dlouhodobě naplánovaná výluka spojená s rozsáhlou opravou trati.

Víc jak tři měsíce autobusy místo vlaků v hlavní turistické sezoně? Rozhodnutí dopravce ze den na den bez předchozí konzultace s obcemi, které jsou vlastníky svých nádraží? Takový postup ČD vnímají starostové jako neseriózní.

Vzkaz obcí ministrovi, kraji i ČD

„Obce Osoblažska sdružené v obecně prospěšné společnosti Osoblažská úzkorozchodná dráha si dovolují veřejně oznámit, že vzhledem nastalé situaci chtějí s dopravcem ČD a Moravskoslezským krajem vyvolat jednání o možnosti převzetí pravidelné osobní dopravy na trati Třemešná - Osoblaha,“ stojí ve společném prohlášení, které starostové šesti obcí adresovali ministrovi dopravy Martinu Kupkovi, hejtmanovi Ivo Vondrákovi, generálnímu řediteli ČD Michalovi Krapincovi i dalším orgánům.

Cena jahod dne 20.6. 2002. Samosběr v Polsku: 30 Kč/kg, Kaufland: 89,90 Kč/kg, Billa: 179 Kč/kg, pouliční prodej: 59 - 70 Kč/kg, obchod U Hanky 65 Kč/kg. Někde se cena uvádí včetně košíku nebo vaničky, jinde se platí zvlášť.
Za samosběr jahod v Polsku lidé zaplatí 30 korun za kilo. V supermarketu až 180

Upozorňují, že ČD s obcemi o tak závažné situaci předem nekomunikovaly, a navíc dlouhodobě podceňují nebo spíš nezvládají opravárenskou i administrativní péči o svůj vozový park na Osoblažce. „Toto všechno vyvrcholilo zastavením provozu od 16. června do odvolání. Za tuto situaci musí být někdo přímo zodpovědný nejen vůči cestujícím, ale zejména vůči objednateli dopravy, kterým je Moravskoslezský kraj,“ upozorňuje Osoblažská úzkorozchodná dráha o.p.s. s tím, že pravděpodobně mezi sebou nekomunikují ani jednotlivé organizační jednotky ČD.

Mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský upozornil, že v případě úzkorozchodné lokomotivy z Osoblažky se nejedná o běžnou údržbu, ale náročnou rekonstrukci vyššího stupně.

„Pro zlepšení provozní situace na dráze realizujeme už od loňského roku modernizaci lokomotivy 705.914. O zájmu, který věnujeme budoucnosti dráhy svědčí fakt, že jsme u lokomotivy nepřistoupili k pouhé periodické obnově, ale že jsme zadali komplexní modernizaci a rozsáhlou opravu, která jí  má umožnit další dlouhodobý provoz. Jedná se tedy o skutečně velmi rozsáhlou obnovu celého jedinečného stroje. Lokomotiva bude uvedena do jednoho z historických nátěrů této řady. Oprava měla být dokončena v dostatečném předstihu před vyvazovací opravou druhého stroje 705.913,“ vysvětlil Šťáhlavský, že ČD do lokomotiv Osoblažky významně investují. Problém s novými směrnicemi ECM se netýká jen Osoblažky. Po celé republice je spousta lokomotiv, které ze dne na den nesmí na trať z administrativních důvodů.

Do trati se investovalo 120 milionů

Od roku 2016 bylo na Osoblažce proinvestováno na 120 milionů korun. Správa železnic na trati prováděla rekonstrukci mostů, výhybek, osvětlení, podvalníkové jámy i propustků, modernizaci přejezdů, prodloužení nástupišť a řadu dalších nákladných stavebních zásahů. Také projekty obcí představují desítky milionů, které byly investovány do záchrany historických nádraží.

Rozkvetlá řeka Opavice a bíle kvetoucí ostrůvky lakušníku vzplývavého jsou každoroční atrakcí Holčovic.
Opavice opět rozkvetla vodníkovými vlasy! Proč se to děje v Holčovicích?

"Právě proto, že se do trati vrazilo 120 milionů korun, tak nás tolik irituje, když cestující vozí výlukové autobusy. Trávíme spoustu času velkými dotačními mezinárodními projekty, máme závazky vůči polským a slovenským partnerům, spoji jsme rozvoj regionu s Osoblažkou. A najednou přijde tak dlouhý provozní výpadek, který s námi nikdo nekonzultoval. Nevíme, jak na něj zareaguje Správa železnic. Všude se očekávají velké škrty v rozpočtech," popsal situaci pohledem obcí starosta Slezských Rudoltic Mojmír Pargač.