„Přispěje k tomu dotace dvaceti čtyř milionů korun z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Celkové výdaje se blíží padesáti milionům korun,“ řekl Michal Sobek, manažer vnější komunikace Rady. Rekreační areál sloužil v minulosti i jako pionýrský tábor. Prázdnotou zeje uzavřený horský hotel od září 2010.

Po rekonstrukci se má chátrající budova proměnit na tříhvězdičkový hotel se sedmašedesáti lůžky a devatenácti přistýlkami. Má mít dvě konferenční místnosti a wellness v podobě pivních lázní, což bude velkým lákadlem pro domácí i zahraniční turisty, firmy, instituce, rodiny s dětmi nebo osoby a společnosti hledající ozdravné a sportovní aktivity. Rekonstrukce je již v plném proudu, otevřen má být nový hotel s počátkem zimní sezony.

„Jde o první cílenou dotaci na rozvoj turizmu v obcích na Jesenicku. Další peníze by měly co nevidět následovat, máme pro tuto lokalitu připraveno 138 milionů korun,“ uvedl Jiří Vzientek, člen Rady a náměstek hejtmana. Evropská injekce se týká šesti obcí na Jesenicku. Peníze mohou získat samy obce i podnikatelé, jejichž projekty jsou zahrnuty v integrovaném plánu rozvoje území.