O prodej městských bytů nájemníci z Rýmařovské ulice žádali už v listopadu 2006. „K odkupu jsme se rozhodli, protože se o dům nikdo nestaral. Řekli jsme si, že bychom to zvládli lépe,“ konstatovala Jaroslava Uhrová. Nikdo na jejich prosbu ale nereagoval. Navíc vedení města na přelomu roku 2006 a 2007 rozhodlo, že nechá vypracovat návrh nových postupů pro prodej městských bytů a tím možnost jejich odkupu do osobního vlastnictví na čas zastavilo.

Žádost o odprodej na úřad dorazila několik dnů před zasedáním. Nepodařilo se ji tehdy zařadit do programu a znovu se o ní začalo jednat až letos v létě, kdy zastupitelé schválili nové zásady prodeje městských bytů. Ty stanovují vyšší ceny, což se nájemníkům bytů nelíbí. Nevidí důvod, proč kupovat za ceny podle pravidel přijatých v roce 2008, když svou žádost na úřad poslali v roce 2006, když platila pravidla jiná.

Svůj názor dali vedení města najevo a výsledkem je usnesení, které přijala rada města na své poslední schůzi. Doporučila zastupitelstvu prodat byty na Rýmařovské 31, 33, 35 podle nových zásad prodeje městských bytů ale za cenu z roku 2006, což je částka vyšší než osm milionů korun.

„Přijde mi to jako habaďůra. Určitě se poradíme s právníkem. Na jedné straně chybu přiznají ana druhé straně ji popřou,“ vyjádřila se k usnesení rady jedna z nájemnic Rýmařovské ulice. Konečné rozhodnutí je na městských zastupitelích, ti zasednou v úterý 23. září.

Zuzana Pršalová