Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 27. května odpoledne u čtyř osob, které utrpěly zranění během motokrosových závodů na Bruntálsku. Do Horního Města vyjížděly nejen posádky rychlé zdravotnické pomoci, ale k jednomu z pacientů vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby.

Nejprve byl krajským operátorům před půl druhou nahlášen pád jezdce, kterého následně přejel ještě další stroj. „Osmadvacetiletý muž byl při vědomí, utrpěl však vícečetná poranění, a to v oblasti hlavy a horní končetiny. Musel být zajištěn krčním límcem, uložen do podtlakové matrace a záchranáři zahájili podávání léků zavedeným žilním vstupem. Vrtulník poté pacienta vzdušnou cestou přepravil na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ informoval mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

O hodinu a půl později zasahovali záchranáři na motokrosových závodech znovu. Tentokrát ošetřovali hned dva závodníky – třináctiletého chlapce a dvacetiletého muže. Oba se středně závažnými poraněními břicha a nohy. Po ošetření je předali do další péče urgentního příjmu nemocnice Krnov.

V půl šesté musela posádka ZZS zasahovat na závodech i potřetí. „Při pádu ze stroje se na horní končetině zranil sedmnáctiletý mladík. Po ošetření jej záchranáři transportovali na chirurgickou ambulanci bruntálské nemocnice,“ doplnil Lukáš Humpl.