Tyto akce se v jiných městech těší velké popularitě u sportuchtivých lidí, v Krnově půjde o první vlaštovku svého druhu.

První In –line bruslení pro veřejnost se uskuteční tuto sobotu 2. června, sraz je v 18 hodin na Horově ulici u hospůdky U Knedlíka. Zde bude tzv. seřadiště. Odsud se In – line bruslaři vydají přes Březinovu, Rooseweltovu, Gorkého k nemocnici, dále kolem zahrádek a kolem řeky směrem do Chomýže, pak se trasa otočí a bude pokračovat zpět kolem koupaliště až na Hlubčickou ulici. Odtamtud na Tolstého, Hřbitovní, Dvořákův okruh, po Petrovické zpět na Rooseweltovu a ukončení proběhne u restaurace U Knedlíka, kde bude pro bruslaře připraveno posezení s možností občerstvení.

Celkově měří okruh 10 kilometrů, které mohou bruslaři zvládnout za 40 minut. „Nejedná se v žádném případě o závody, ale o organizované bruslení pro všechny zájemce o tento zajímavý sportovní styl života. Proto chci pozvat pokročilé jezdce i začátečníky, na věku nezáleží. Neplatí se žádné startovné, je to akce pro všechny, kteří si chtějí tento druh zábavy vyzkoušet. V jiných městech je velice populární, třeba v Opavě chodí jezdit kolem dvou tisíc lidí.,“ uvedl organizátor akce Pavel Rajf.

Důležité je mít potřebné vybavení. „Brusle, helmu a různé chrániče snad ani nemusím zmiňovat, to je samozřejmost a povinnost. Doporučuji vzít si transparentní vestu, která je důležitým doplňkem. Přestože je akce hlášena Městské policii Krnov, kvůli řidičům je lepší být dobře viditelný,“ doplňuje informace Pavel Rajf. Podle něj jde o první pokus spojit vyznavače zdravého životního stylu a zábavy. „Chceme z této první vlaštovky udělat pravidelnou akci. Pokud nebude pršet, bude se konat každou sobotu. Do budoucna chceme podle počtu zájemců celou akci ještě zatraktivnit, obohatit. Určitě můžeme po té posedět v hospůdce, opečeme nějaké maso nebo něco podobného,“ odhaluje plány Pavel Rajf.

In – line bruslení je v našich zeměpisných šířkách poměrně mladý sport. Zatímco v západním světě již In –line funguje dlouhou řadu let, v České republice jde stále o novinku. Přesto jeho obliba závratně stoupá, stále přibývají noví a noví zájemci. Vznikají nové sportovní areály, množí se počet lidí, které potkáváte v zónách bez automobilů, v parcích , na nábřežích a jinde.