Akce, která se koná u příležitosti Evropského týdne mobility, má start ve 14.30 hodin před koncertní síní na ulici Sv. Ducha. Bruslaři budou mít k dispozici okruh vedoucí ulicemi Sv. Ducha, Dvořákův okruh, Školní, Purkyňova a Sv. Ducha. O bezpečnost při průjezdu centrem se postará Městská policie Krnov, Policie ČR a pracovníci Střediska volného času Méďa, kteří jsou hlavními pořadateli.

„Na okruhu bude v době od 14.30 do 15 hodin vyloučena automobilová doprava a stejné opatření bude od 13 do 15 hodin platit v části ulice Sv. Ducha, od lékárny po křižovatku s Hlubčickou ulicí, a na okruhu kolem koncertní síně a hotelu Steiger," uvedla koordinátorka akce Jana Vágnerová z odboru životního prostředí Městského úřadu v Krnově.

V okolí koncertní síně a sousedního hotelu budou mít děti možnost se projíždět už od 13 hodin na odrážedlech, trojkolkách, koloběžkách či kolech a zapojit se do her a soutěží, které pro ně připravují studenti Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy Krnov.

Protože Evropský den bez aut má, podobně jako celý Evropský týden mobility, upozornit na problém stále rostoucí individuální automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení podporu veřejné dopravy silniční i železniční, budování cyklostezek, zkvalitňování prostranství pro pěší a další, bude jeho součástí v Krnově „zeď nářků", na níž se budou mít možnost lidé vyjádřit ke kvalitě cyklostezek, chodníků, komunikací nebo přechodů pro chodce ve městě.

„Pokud občané vědí o místech, která jim připadají nebezpečná, nevyhovují jim některé úseky cyklostezek nebo mají další problémy, jež souvisejí s jejich pohybem po městě, ať už pěšky, na kole, na bruslích nebo i auty, budeme rádi, když se s námi o ně přijdou podělit. Jejich podněty předáme kompetentním osobám," uvedla Rostislava Rollerová z Iniciační skupiny místní Agendy 21 Krnov.