Komerční objekt na ulici Revoluční 18 v Bruntále půjde znovu do dražby. V prvním kole, kdy o něj neprojevil nikdo zájem, jej dražebníci nabízeli za osm milionů korun.

Nyní vedení města rozhodlo, že se jej pokusí prodat za nižší cenu. S tím ale někteří městští zastupitelé nesouhlasí. Aktuální situace na trhu s nemovitostmi se jim totiž nezdá přívětivá.

„Nemovitosti se nyní prodávají špatně. Je to hazard s městským majetkem. Navrhuji prodej odložit a vrátit se k němu za rok nebo za dva, až se trh se nemovitostmi znovu rozhýbe,“ konstatoval městský i krajský zastupitel Vladimír Jedlička.

Podle realitních makléřů v současnosti nabídka převyšuje poptávku ve většině oblastí realitního trhu, a to i v případě komerčních objektů. „Doba je zlá, objekt je dlouhodobě ve špatném stavu. Pokud jej někdo koupí za šest a půl milionů korun, bude do něj stejně muset dalších patnáct investovat a tím pádem je jedno, jestli je doba dobrá nebo zlá,“ konstatoval Luděk Šarman.

Budova na sebe nevydělává

Více než sto let stará budova byla rekonstruována naposledy v polovině sedmdesátých let minulého století, kdy byla vyměněna okna, dveře, části podlah a instalace. Později bylo opraveno také podkroví a byla zde vyměněna střešní krytina.

Nové využití pro dům hledali zástupci města už před třemi lety. Tehdy si například pohrávali s myšlenkou využívat jej jako polyfunkční nebo bytový dům. Náklady na rekonstrukci by si ale vyžádaly desítky milionů korun, které by se v městské pokladně hledaly velmi těžko.

Budovu se stále nedaří ani plně obsadit nájemníky. „Ten barák nám rozhodně nevydělává,“ upozornil vedoucí Hospodářské správy města Bruntál Luděk Holan. O prodeji formou dražby vedení města rozhodlo začátkem loňského roku. Její první kolo proběhlo letos v březnu, přičemž ale vážný zájem nikdo neprojevil.