V kategorii hlídkových psů se chystá prosadit policista Marek Šifalda se služebním psem Christianem a v kategorii psů pátracích Pavel Klohna s Yagem.

Christian je psem, který vypátral tašku s odcizenými cigaretami, které zloděj ukradl v bruntálské prodejně, vypracoval stopu a určil směr, kterým utekl. Třiadvacetiletého chmatáka díky tomu zatkli pouhou půlhodinu po vloupání. Lapka se poté přiznal i k další spáchané trestné činnosti.

A byl to právě policista Marek Šifalda, který s Christianem značně přispěl k pondělnímu vypátrání dvaasedmdesátileté seniorky, která se ztratila v neděli z Domova pro seniory v Osoblaze. Žena prošla až hranice na území sousední polské republiky.

Soutěž se koná ve výcvikovém středisku Balková a jde o šestý ročník Policejního mistrovství České republiky 2009 ve služební kynologii a patnáctý ročník celostátní soutěže příslušníků Policie České republiky o putovní pohár policejního prezidenta.

Poslední den soutěží patří veřejnému zápolení policejních psů v soutěžních disciplínách i doprovodnému programu, který zahrnuje například ukázky z výcviku služebních psů, včetně využití vrtulníku a pořádkové a zásahové jednotky.

Více se přípravách psovodů a jejich čtyřnohých svěřenců na mistrovství se dočtete v úterním Regionu, vycházejícím 22. září.

Marek Šifalda se psem Christianem obsadili v krajské soutěži psovodů a služebních psů v Bartošovicích třetí místo mezi hlídkovými psy.

Pavel Klohna se jako bruntálský policejní psovod se spolu se čtyřnohým svěřencem Yagem umístili na druhém místě v kraji mezi pátracími psy.