Noc před soutěží však bruntálským studentům dvojice zlodějů ukradla ze zaparkované dodávky nářadí a pracovní oblečení. Do soutěže se tak mohli bruntálští zapojit jen díky pomoci studentů ostatních škol, kteří jim půjčovali své nástroje. I přes tento handicap nakonec žáci z Bruntálu obsadili v kategorii elektrikářů páté místo.

„Večer před soutěží jsme zaparkovali dodávku s vybavením na hlídaném parkovišti u ministerstva zdravotnictví, které je hned vedle Palackého náměstí, kde se soutěž konala, a jeli jsme se ubytovat,“ líčil Alois Oršulík, jeden z mistrů, který jel s žáky na soutěž.

Ten se také jako první dozvěděl, že jim nářadí někdo ukradl. „V noci nám volala ředitelka, která dostala informace od policie, že nám dva neznámí muži vykradli zaparkované auto. Naštěstí všechno viděli na kamerách, takže zasáhli prakticky okamžitě a zároveň chytli i ty zloděje,“ pokračoval Oršulík.

Ukradené nářadí nicméně nemohli dostat zpátky, jelikož ho policie zabavila jako důkazní materiál. Nástroje se do školy vrátí, až policie ukončí vyšetřování.

Bruntálští žáci tak šli brzo ráno do soutěže bez pomůcek a pracovního oděvu. Splnit zadaný úkol, tedy sestavit velký domovní rozvaděč nebo atypické okno, jim vlastně pomohli jejich konkurenti v soutěži. Účastníci z ostatních škol projevili ducha fair play a půjčovali jim své nářadí.

„Snažili jsme se zvládnout ten úkol, jak to šlo. Rozvaděče jsme navíc zatím ve škole nebrali, takže jsme se snažili jet podle připraveného schématu. Naštěstí nám tam všem vždycky někdo pomohl, když viděl, že děláme chybu,“ popsal průběh soutěže jeden z bruntálských žáků Zdeněk Navrátil.

Lukáš Nedomlel