Bruntálský park doznává velkých změn. Autorem dřevěného obrazu o rozměrech tři krát metr osmdesát nebude nikdo jiný, než místní řezbář a čerstvý držitel ocenění Osobnost města Bruntálu František Nedomlel. Ten nejlépe prošel výběrem na tuto zakázku.

Dřevořezba by se měla v parku objevit do konce roku. Nyní končí revitalizace zeleně a v tomto měsíci pokračuje další část plánované rekonstrukce parku.

„Tentokrát park čekají stavební práce a vybavení parku zcela novým mobiliářem. Téměř 4,8 hektaru plochy parku se změní díky rekonstrukci a rozšíření cestní sítě, veřejného osvětlení, vybavení mobiliářem, vybudována budou zcela nová dětská hřiště, nová sdružená stezka, rozdělená pro pěší a cyklisty svyznavači in-line bruslení, a také nová vstupní brána,“ informoval mluvčí města Jiří Ondrášek.

Bruntál dostane dotaci 14 milionů

„Zajímavostí bude originální dřevořezba zdílny bruntálského řezbáře Františka Nedomlela, která bude věnována polskému městu Prudnik, partnerovi, bez kterého by se tato fáze rekonstrukce parku jen stěží uskutečnila,“ zdůraznil Ondrášek netradiční umělecké završení celého projektu.

Rekonstrukce parku a především jeho financování je totiž výsledkem přeshraničního partnerství mezi Bruntálem a polským Prudnikem. Obě města uspěla se svým projektem, na který získala dotaci vcelkové výši 1,8 milionu Eur.

„Městu Bruntál připadne ztéto částky přibližně čtrnáct milionů korun, což představuje devadesát procent celkových nákladů bruntálské části projektu,“ podotkl Ondrášek.

Dřevěný vyřezávaný obraz v parku bude zachycovat historickou a současnou podobu města Prudnik. V rekonstruovaném parku v Prudniku zase polští návštěvníci najdou tabuli s informacemi o městě Bruntále.