Sezona lodní dopravy na Slezské Hartě začala letos brzy. První návštěvníci se svezli již na přelomu března a dubna. Nyní jsou plavby na lodích Harta a Santa Maria již v plném proudu.

Dobrou zprávou pro všechny návštěvníky je, že ceník zůstává pro letošek stejný jako v roce 2023.

Přívoz z Razové do Roudna je už také v provozu, zatím během června a září jen o víkendech. O letních prázdninách bude v provozu denně.

Počasí vylákalo cyklisty i pěší turisty. Cyklostezka vedoucí po břehu přehrady se tak nabízí jako ideální tip na výlet. Na podzim byla nově doplněna o odpočívadla s cyklostojany a lavičkami, umístěná na zajímavých místech s pěknými výhledy, nebo v romantických zákoutích.

V přístavišti v Razové jsou k dispozici dobíjecí stanice na elektrokola a mobilní telefony. V informačním centru v Leskovci nad Moravicí je možné si elektrokola také zapůjčit.

Turisty oblíbené plovoucí molo mezi Razovou a Leskovcem muselo být přes zimu přemístěno hlouběji do zátoky u Vápenné pece, aby se neponičilo. Kolísavá hladina přehrady zapříčinila, že uvízlo na břehu.

Manipulace s molem musí být opatrná, proto je k jeho přemístění potřeba speciální technika. Ta by měla být k dispozici v polovině června. Pak bude oblíbená turistická atrakce vrácena zpět na původní místo na hladině.

Novinkou letošní sezony na Slezské Hartě je obdobné molo v Nové Pláni, poblíž půjčovny loděk. Slavnostně bylo zprovozněno 8. června v rámci Bike maratonu.

Co se týká dalších akcí na Slezské Hartě, jsou v plánu i tradiční závody Dračích lodí v Leskovci. Uskuteční se od 16. do 18. srpna. Už ve středu 26. června se na severní straně přehrady poblíž Meziny pojedou žákovské závody dračích lodí.