Jsou tipem pro fotografy, odkud pořídit pěkný záběr. V okrese Bruntál najdeme fotopointy například u krnovské rozhledny na Cvilíně, u Slezské Harty v Leskovci nad Moravicí nebo ve Vrbně pod Pradědem. Mnohé nechala instalovat centrála cestovního ruchu Moravskoslezského kraje.

Parkoviště Hvězda u Karlovy Studánky.
Na Hvězdě zavedli karty i hotovost. A rezervaci parkovacích míst

„Jsem moc rád, že ve spolupráci s krajskou centrálou cestovního ruchu ještě více zviditelňujeme oblíbené lokality v kraji. Věřím, že fotopointy přispějí ke zvýšení návštěvnosti, stanou se milou připomínkou příjemného výletu a lidé se budou na místa i rádi vracet. Fotolavičky vyrobili učni krajské Střední školy řemesel ve Frýdku-Místku. Těší mě, že tak přispěli k rozvoji turismu u nás v kraji,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Čtyři nové fotopointy ve Vrbně pod Pradědem

Jak už název napovídá, město Vrbno leží přímo pod Pradědem, takže je obklopené kopci a krásnou přírodou. „Vynikající výhledy na město a krajinu přímo vybízejí k rozšíření turistického potenciálu. Mnoho turistů a nadšenců fotografie vyhledává jedinečné zážitky a místa, kde by mohli zachytit krásu přírody. Díky umístění dřevěných fotopointů nabídneme nový způsob, jak si tuto krásu užít,“ informuje o svých nových fotopointech Vrbno pod Pradědem.

Typický sudetský poklad čekal na půdě bývalého hostince v Linhartovech od války, až ho někdo objeví. Pracovníci  muzea pozvali do Krnova restaurátorku textilu, aby navrhla další postup. 6. dubna 2023
Krnov poprvé vystaví sudetský poklad z tajné skrýše na půdě

„Nápad na realizaci fotopointů vzešel díky houpačce nad Železnou, která byla donedávna vyhledávanou atraktivitou kvůli výhledům na Vrbno. Houpačka však byla na soukromém pozemku. Tak vzešel nápad, že by bylo fajn, kdybychom vybudovali turisticky zajímavé atraktivity přímo na pozemcích města“, sdělila Monika Návojová, která ve Vrbně pod Pradědem působí jako manažerka projektů města a vztahů s veřejností.

Fotopointy ve Vrbně vznikají v místech, která nabízí panoramatický výhled na město nebo jeho místní části. Celkem se jedná o čtyři lokality. „Vznikne tak ideální místo pro fotografování, odpočinek a užívání si nádherné scenérie. Připravte své foťáky a těšte se na výhledy města Vrbna a jeho okolí!“ vzkazuje výletníkům Vrbno pod Pradědem.

Rekonstrukce Ulrichovy vily je první první částí zamýšlené revitalizace horní části bývalého továrního areálu v Loučné nad Desnou-Rejhoticích.
Stavební boom v Jeseníkách. Místo továrny může vzniknout bydlení a služby

Krajská centrála cestovního ruchu pokračuje v úspěšném projektu. „Od loňského roku se lidé mohou těšit z fotolaviček instalovaných na Lysé hoře u Bezručovy chaty, na Ondřejníku u roubenky a v Karlově Studánce. Nyní se projekt rozšířil i do dalších, méně exponovaných lokalit. Rozhodli jsme se na úspěšnou kampaň navázat a umístili jsme další tři kusy fotolaviček – v areálu Lodičky Dokořán v Karviné, v Krnově u rozhledny Cvilín a u Slezské Harty v Leskovci nad Moravicí. Cílem projektu je nabídnout lidem tipy na nové výlety,“ zmínil jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela.