Tradiční oblíbená akce Deníku Česko zpívá koledy bude součástí předvánoční atmosféry také letos. Z bezmála tří set míst se bude zpívat také ve společenském sále městského úřadu Janov,  před Společenským domem v Bartultovicích-Vysoké, v kapličce v Nových Rudíkovech, na Základní škole ve Městě Albrechticích nebo na Mírovém náměstí v Horním Benešově.

close Česko zpívá koledy 2023 info Zdroj: Deník zoom_in Česko zpívá koledy 2023

Na Česko zpívá koledy letos zazní šest koled – Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Pásli ovce Valaši, Rolničky a Vánoce, Vánoce přicházejí. Ve středu 13. prosince od 18 hodin. Tentýž den vyjde v Deníku tradiční zpěvník s texty koled.

Mapa, kde všude bude Česko zpívat koledy, je ZDE

Sousedé z Třemešné se už čtyřikrát sešli u kapličky v Rudíkovech, aby si společně zazpívali koledy s Deníkem. Je to velmi malá kaplička, takže na čtyři desítky zpěváků ji loni zaplnily do posledního místa.

Podívejte se, jak se loni zpívaly koledu v Rudíkovech:

Fotogalerie: Česko zpívá koledy - Třemešná, Bruntálsko, prosinec 2022

Zahřívali se čajem a vzpomínali, jak v minulosti zde při zpívání koled zde zažili také sníh a pořádný mráz. Starší občané si pochvalovali zpěvníky s velkým písmem, že ani nemusí hledat brýle. Před kapličkou už voněl punč a plápolal oheň.

Šest "povinných" koled, které jsou podstatou projektu Česko zpívá koledy v Rudíkovech nestačilo. Muzikanti museli opakovaně přidávat, až nakonec klávesy vystřídala harmonika. Nikomu nevadilo, že každý zná Tichou noc s trochu jiným textem.

Organizátoři všem účastníkům připravili milou vzpomínku na magické vánoční zážitky v rudíkovské kapličce. Přáníčko s pravým andělským pírkem doprovázel text: "Pohádkové Vánoce plné dárků, které se nedají koupit ani zabalit."

Přesně takovým dárkem bude pro všechny sousedy vzpomínka na společné zpívání koled v kapličce.