Cestu před Obecní úřad Dvorce měl vítězný vánoční strom velmi krátkou. Tento hustý fešácký smrk vyrostl kousek od dvoreckého náměstí na obecním pozemku v ulici Dlouhá.

Ve Dvorcích a v Rýmařově, kde se občané už několik let baví klikacím vánočním soubojem o titul „nejkrásnější stromeček“, je cítit nejen velkou sounáležitost občanů s anketou Deníku, ale také sportovního ducha, který velí vzdát čest vítězům i poraženým.

Vánoční strom - Dvorce
Nejkrásnější vánoční strom 2023: Dvorce porazily Rýmařov, čeká je krajské kolo

Na sociálních sítích příznivci Rýmařova a Dvorců aktuálně řeší otázku, který strom by letos vyhrál okresní kolo, nebýt jejich sehraných hlasovacích týmů. „I kdybychom měli na náměstí úplné koště, tak už asi navždy tady bude vánoční válka Rýmařov versus Dvorce,“ pojmenoval specifikum okresu Bruntál jeden z diskutujících.

„Mně se taky letos víc líbil stromeček ze Dvorců. Když bydlím v Rýmařově, tak to neznamená, že musím hlasovat za Rýmařov. Náš stromek se mi taky líbí, ale ne tak moc jako ten ve Dvorcích. Gratuluji a veselé Vánoce všem,“ doplnila obyvatelka Rýmařova.

Anketu s výsledky za okres Bruntál najdete ZDE.

Spustila tím diskusi o dalších soutěžních stromečcích. Ukázalo se, že spoustu obdivovatelů si letos získaly vánoční stromy Dolní Moravice, Města Albrechtic, Krnova a Bruntálu.

V Rýmařově došlo také na analyzování příčin porážky. Nedal by se rýmařovský strom příště nafotit jinak, aby víc vynikla jeho krása? Vykašlali se Rýmařováci letos na začátek hlasování sami od sebe, nebo s propagací ankety spíš zaspali organizátoři klikacích týmů? Možná někteří hlasující nepochopili, že můžou poslat několik hlasů denně, a podpořit svého favorita každou hodinu.

Vánoční strom bruntálské náměstí Míru je jedle, která vyrostla vedle bytových domů ve Dvořákově ulici. Slavnostní rozsvícení se konalo 1. prosince 2023.
Vánoční strom Bruntálu je Hračánek. Už víme, proč má dvě špice

Připomeňme si další ohlasy na okresní kolo soutěže. „Vždy, když jedu okolo, obdivuji vánoční strom v Dolní Moravici.“ „V Bruntáli se letos vycajchnovali.“ „No jako upřímně letos rymařovský stromek nic moc. Moc pěkný strom to je, ale letos se nám to nasvícení moc nepovedlo. Málo světýlek, rozvěšeny jsou tak nějak hala bala.“ „Beztak stromky jsou hezké všechny.“

Jak se vám líbí letošní okresní vítěz? Stromek ze Dvorců od svých fanoušků dostal 1619 hlasů. Má podle vás v krajské konkurenci šanci proti stromkům z Jablunkova (2071 hlasů) nebo Orlové (2818 hlasů)? Loni v krajském kole Dvorce v posledních okamžicích napínavého hlasování těsně podlehly Karviné v poměru 14893 : 15414 hlasům.

Vánoční strom Karviná.
Dvorce skončily v anketě Deníku o nejkrásnější strom těsně druhé, za Karvinou

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz. U každého příspěvku je nutné doplnit o vaše celé jméno a lokalitu, kde žijete. Například Bruntálsko. Děkujeme.