Známka bude k dostání pouze a jen v tento jediný den v roce v areálu festivalu. Účinkující jí obdrží zdarma, návštěvníci si ji mohou zakoupit za tradiční cenu třicet korun u stánku v zámecké zahradě.

Jako každoročně si na festivalu přijdou na své milovníci všech žánrů v oblasti country, folku, bluegrassu či blues v jejich různých podobách.

Hvězdou festivalu bude jistě především brněnský Kamelot s Romanem Horkým se svými hity na pomezí country a folku. Svým country a bluegrassovým repertoárem potěší Bruntál také brněnští Poutníci.

Z největší dálky zavítá do Bruntálu folk-rockové překvapení, kapela Zrcadla.cz ze západočeského Klenčí pod Čerchovem. Folk a folkrock budou zastupovat také domácí Večery v jednom a v Bruntále zvláště oblíbený folkový bard Monty.

Tradiční bluegrass bude zastoupen opavskou formací Bluegrass Comeback a znojemskou kapelou Sakrapes.

Na pomezí tohoto žánru a country se pohybuje také bruntálsko-rýmařovský Arrest, který své bývalé hity v současnosti obohacuje o spoustu novinek.

Milovníky blues jistě potěší olomoucký Bluesberg. Těm, co mají rádi rytmy všech žánrů, zahraje Jumping Drums Ivo Batouška, který před lety právě v Bruntále odstartoval svou úspěšnou kariéru a odstartuje i celý letošní festival ve 13 hodin. Pořadatelé zajistili také on-line přenos festivalu na internetu. (ov)