Letní příprava tanečníků byla rozdělena do dvou workshopů v měsíci červenci a srpnu. Tanečníci své dovednosti a talent pilovali pod vedením šesti tanečních mistrů a lektorů. Vedoucí Stonožky Tamara Vlachynská, Libor Hlaváček, Eva Miškovič a Robert Surowski se věnovali tanci, Lenka Urbišová byla lektorkou na jógu a Dáša Sedláková na ruční práce.

Celá příprava se nesla v duchu cesty kolem Evropy a probíhala v tělocvičně bruntálské Střední průmyslové školy a Obchodní akademie. Tanečníci tancem pomyslně navštívili Španělsko, odkud je lektorka na jógu Lenka Urbišová a její dvě talentované tanečnice, Polsko, odkud je lektor Robert Surowski, Slovensko a krátce se zastavili i v daleké Brazílii, odkud je desetiletá tanečnice Vanesska, která tancuje ve Stonožce.

„Tanečníci pilně dřeli klasiku, modernu, jazz, muzikálové tancování i se zpěvem, akrobacii. Relaxovalo se u jógy a u ručních prací. Kromě přemetů, izolací, skoků, fouette a dalších tanečních prvků mají všichni i vlastnoručně vyrobené náramky, náušnice, přívěsky a trička," popsal přípravu Jan Prajza, tatínek jedné tanečnice a spolupracovník Stonožky.

Během letního soustředění tanečníci Stonožky také vystupovali na různých akcích. Lidé je mohli vidět v červenci na vodnických dnech na bruntálském náměstí nebo v srpnu na dnech obce Lichnov.

Během soustředění se Stonožka seznámila i s technikou hip hopu. Tanečníky navštívili kamarádi z taneční skupiny M Plus Olomouc s Ivou Švancarovou. V jeden moment se tak na parketu objevilo skoro osmdesát tanečníků. Obě taneční školy se navzájem učily své taneční styly, hiphop a modernu.

Letní přípravu Stonožka zakončila v pátek 28. srpna podvečerní show pro rodiče a příznivce taneční školy. Tanečníci v hodinovém tancování předvedli vše, co se přes prázdniny naučili a v čem se zdokonalili. Stonožka potvrdila, že má velmi šikovné a talentované mladé tanečníky. Potlesk zněl nejen pro tanečníky, ale i pro rodiče a příznivce, protože bez nich a jejich podpory by se tanečníci nemohli věnovat tomu, co je nesmírně baví tanci.

Stonožka jde do podzimní části roku s novými choreografiemi a s chutí opět uspět na listopadovém Mistrovství světa WADF. Ve středu 9. září Stonožka pořádá zápis nových tanečníků a to v 17 hodin v sále v Kavalcově ulici 10.

Lidé v Bruntále se na taneční vystoupení Stonožky mohou přijít podívat třeba v sobotu 19. září do městského parku, kde proběhne festival písní a tanců. V říjnu Stonožka vystupuje v městském divadle se svým představením Alenka v říši divů.

Stonožka pořádá zápis nových tanečníků

Taneční škola Stonožka Bruntál hledá nové členy. Kluci a holky, kteří mají zájem o tancování, se mohou dostavit k zápisu ve středu 9. září v 17 hodin do baletního sálu v Kavalcově ulici 10 v Bruntále, naproti internátu střední průmyslové školy. Školu vede trenérka a choreografka Tamara Vlachynská.

Tanečníci ve Stonožce jsou Mistry ČR, Evropy i světa v disciplínách jazz dance, contemporary, pom pom, scenik dance. Kromě soutěžních disciplín si tanečníci také vyzkouší street dance, akrobacii, latinskoamerické tance, swing i step. V taneční škole Stonožka se tančí, cvičí, hraje divadlo, vystupuje, soutěží, pořádají se výlety, karnevaly, společné aktivity, víkendová soustředění, různá setkání taneční i třeba jen přátelská.