Starosta a dřívější místostarosta Petr Rys převzal ve středu 10. listopadu v ostravském hotelu Imperial v rámci šesté výroční konference E-biz forum ocenění E-biz trend 2010 jako projev uznání za přístup bruntálské radnice k výběru veřejných zakázek.

Elektronizací veřejných zakázek město docílilo transparentnosti výběru, systém navíc šetří městu nemalé peníze a vylučuje korupční prostředí. „Můžeme říkat, že když se chce, jde to, a doporučovat stejný přístup ostatním městům a institucím, protože jeho přínos je nesporný. A to zvláště v této obtížné době, kdy je třeba hledat úspory ve všech sférách a kdy se tolik diskutuje o korupci,“ komentoval získání ocenění tehdejší místostarosta Petr Rys.

Systém v Bruntále funguje už od dob starostování Františka Strušky. Začalo to před třemi lety a o tom, že vše funguje jak má, svědčí devětaosmdesát realizovaných zakázek v celkovém finančním objemu přesahujícím osmašedesát milionů korun. „Prokazatelná úspora veřejných prostředků se díky tomu vyšplhala na osm milionů korun,“ poukázal na úspory mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Bruntálská radnice využívá e-aukce od nákupu kancelářských potřeb až po výběr dodavatele staveb. Naposledy to bylo například pro rekonstrukci místní komunikace na Uhlířské ulici.