Bruntálská mládež přišla o skatepark. Na nový se zatím nepodařily sehnat peníze. Původní skatepark na hřišti Základní školy na Jesenické ulici nefunguje několik týdnů. Zařízení má s areálem jiné plány a rampy musely pryč. Město Bruntál se sice snažilo získat v rámci prevence kriminality dotace na nový, ale neúspěšně.

Nápad umístit staré kovové rampy na hřiště k Základní škole na Cihelní ulici je zatím neproveditelný. Hluk by obtěžoval okolní obyvatele a zázemí pro areál zde není vybudované.

Dosluhující vybavení parku skončilo na odstaveném parkovišti za Malou Morávkou. Obec si jej zatím vzala do nájmu. „Spíš ale budeme jezdit do Krnova a do Opavy. Rampy už byly v docela dost špatném stavu,“ řekl Honza Šesták, který se spolu s dalším kamarády snažil do kolečkového sportu zapojit další mladé lidi, aby se bez cíle nepoflakovali po ulicích.

„Teď když jsme jich do skateparku tolik nahnali, nemají kde jezdit,“ podotkl zklamaně mladík. Podle něj areál využívalo přibližně třicet příznivců tohoto sportu.

Podle koordinátorky sociální prevence Šárky Šmatelkové z Městského úřadu v Bruntále, požádá město o dotace na nový skatepark znovu. „Pokud Moravskoslezský kraj vypíše v příštím roce dotační titul, stoprocentně do toho půjdeme a nebudeme vymýšlet jiné projekty,“ konstatovala Šárka Šmatelková.