Zastupitelé na zasedání nebyli schopni navrhnout kandidáta na post starosty a jednání tak předčasně skončilo bez očekávaného výsledku. Vedením města zastupitelé dočasně pověřili Stanislava Navrátila, který funkci starosty vykonával v předešlém volebním období. Stabislav Navrátil bude také suplovat funkci městské rady do té doby, než zastupitelé zvolí novou.

K dalšímu pokusu o zvolení městské rady a představitelů města se zastupitele podle svého rozhodnutí sejdou až 27. listopadu. Další podrobnosti se dozvíte v zítřejším vydání Bruntálského a krnovského deníku v pátek 2. listopadu.

 

Výsledky loňských voleb

Loňské komunální volby v Bruntále vyhrála KSČM se ziskem přes 21 procent hlasů, na druhém a třetím místě skončily se ziskem téměř 19 procent ODS a sdružení nezávislých kandidátů Volba pro Bruntál.

ČSSD byla čtvrtá s 15 procenty hlasů. Současná rada disponuje hlasy ODS a Volby pro Bruntál (po šesti mandátech) a třemi mandáty členů US-DEU zvolených na kandidátce Bruntál 2006-2010. Nyní opoziční KSČM má sedm mandátů, ČSSD čtyři a Nezávislí jeden hlas.