Lucie Straková z Bruntálu byla již coby studentka místního gymnázia nadmíru aktivní mladou slečnou a skvělou organizátorkou.

Důkazem toho je maturitní ples, který ještě před maturitou pořádala. No, a dnes je studentkou žurnalistiky a sociologie Masarykovy univerzity v Brně. I když byla při rozprávění pro Deník velmi upřímná i povídavá, sama sebe považuje, nebo spíše dřív považovala, za introvertku.

Nechtěla být neviditelná

„Myslím si, že ve mě novinařina probudila od prváku takovou tu správnou drzost. Prostě jsem nebyla už to zakřiknuté děvče z Bruntálu. V Bruntále chce být skoro každý takový neviditelný člověk. Prostě jen střední školou proplout, a hlavně nedělat nic navíc," hodnotila středoškolská studia Lucie Straková.

Na gymnáziu velice ráda psala slohové práce, ale nejprve se chtěla stát spíše spisovatelkou knih, než novinářkou. A už vůbec ne tou z bulváru.

„Nesnáším Blesk, ani jiný odporný bulvár. Je mi z duše odporný, v životě bych něco takového nemohla ani nechtěla dělat. V seriózním psaní mě podporovala na gymnáziu naše učitelka Jana Fotopolusová, té jsem vděčná opravdu za hodně.

Dřela do mě i tu gramatiku, vycházela mi též vstříc svými náměty, co psát," promluvila o začátku vlastní životní cesty za novinářským snem Lucie Straková.

Působení v televizi

Na vysoké škole vzala osud do svých rukou, přičemž stavěla na vědomostech a zkušenostech z Bruntálu.

Podporu měla nejen ve škole, ale i v rodině. I když ji kde kdo varoval, že se asi jen těžko novinařinou v budoucnu uživí. Přes její rozhodnutí ale nejel vlak. Psala a psala, píše na začínající internetový web, ale působí především na univerzitě ve studentské televizi Muni TV, jejíž kanál lze shlédnout na portálu Youtube.

Studenti vytvářejí vlastní reportáže i pořady, natáčejí promo pro svou univerzitu. „Je to o tom, že ještě sama nejsem vyhraněná. Zda chci spíše psát nebo pracovat v rádiu či televizi. Psaní jsem téměř zavrhla ve chvíli, kdy jsem poprvé vystoupila v rádiu, a potom v televizi," sdělila Lucie Straková.

Studentskou televizi si pořádně užívá. I proto, že má možnost být u toho, jak která reportáž vzniká, a jak náročná profese to je.

Na Bruntál nezapomíná

Lucie Straková na domov v Bruntále nezapomíná. Je často vidět s fotoaparátem v ruce u všech možných společenských a kulturních akcí.

Též proto, že se snaží získat zkušenosti pro budoucí novinářskou profesi. „Psát nikdo nikoho nenaučí, ani na vysoké škole. S tím se nepočítá, že by někdo začal studovat, a hned všechno uměl. Je to o zájmu něco dělat, prosadit se. Brno pro toto není ideální, ale právě malé město Bruntál, na zapracování skvělé," uvedla Straková.

V Bruntále totiž začínající novinářka mnoho lidí zná, jako rodačka může vnímat události města a jeho obyvatel ve správných souvislostech.

A je jí i líto, že se nemluví o známých a slavných rodácích a osobnostech víc: o Michaele Ochotské, Martinu Kolomém, Evě Mistrové, Jindřichu Štreitovi, těch všech vynikajících lidech města Bruntálu a bruntálského okresu, o kterých v celostátních médiích podle jejího mínění téměř nikdo nic neví.

Moderátorka a modelka Michaela Ochotská se už televizní hvězdou stala. A stejně, jako Lucie Straková, i ona byla dlouholetou členkou Taneční školy Stonožka. Takže… kdo ví?