Práce začnou každým dnem. Opravy se týkají mostů přes třídu Práce, Černý potok a ulici K Lomu.

„Stavební ruch v lokalitě u lomu zatím nemá nic společného s plánovanou cyklostezkou. Jedná se o rekonstrukci železničního mostu. Je chvályhodné, že Správa železnic dbá na technický stav mostního objektu. Vzhledem k tomu, že se práce významně dotknou železniční i silniční dopravy stejně jako pěších v této lokalitě, doufám, že investor udělá vše pro rychlý a zdárný průběh, ať naši občané vnímají co nejméně nepohodlí a omezení související s touto opravou,“ konstatoval starosta Bruntálu Martin Henč.

Módní přehlídka U Miri v Bruntále v pátek 15. března 2024.
VIDEO: Studenti to rozjeli na módní přehlídce prádla v bruntálském kině

Už od úterka 19. března až do konce června kvůli opravě mostu bude částečně uzavřená třída Práce vedoucí od obchodního centra směrem na Mezinu. Provoz v úseku dotčeném stavbou budou řídit semafory.

Výluka na trati začne v noci na pondělí 25. března a skončit má 20. května. „Po dobu výluky budou všechny vlaky v úseku Bruntál - Moravský Beroun a Bruntál - Rýmařov nahrazeny náhradní autobusovou dopravou,“ uvádějí na svých stránkách České dráhy.

Podrobnější informace o výluce včetně zastávek náhradní autobusové dopravy najdete ZDE.

Chystané práce zahrnou opravu mostního objektu, včetně opravy železničního svršku a spodku a úprav stávajících inženýrských sítí.