Město plánuje sjednotit vzhled přístřešků MHD podle designového návrhu, jenž přijali v minulých letech. Jak by měly v budoucnu vypadat všechny bruntálské zastávky?

„To ukazuje příklad přístřešku v Dukelské ulici. Podobné jsme letos umístili ve zrekonstruované Dolní ulici či na autobusovém stanovišti pod Společenským domem,“ přiblížil mluvčí města Jiří Ondrášek.

Pumptracková dráha. Ilustrační foto
Infotabule na autobusovém nádraží, nebo pumptrack? Bruntálští hlasují

V Krnově se už povedlo celkem vybudovat pět takových přístřešků. Další čtyři město letos nechá instalovat na průtahu Bruntálem v samostatné veřejné zakázce s předpokládanými náklady 1,67 milionu korun.

Půjde o dvě zastávky v Nádražní, jednu v Dukelské a jednu v Jesenické ulici.

Mapa čtyři nových zastávek v Bruntálu. Vybudují je v ulicích Nádražní, Dukelská a Jesenická.Mapa čtyř nových zastávek v Bruntálu. Vybudují je v ulicích Nádražní, Dukelská a Jesenická.Zdroj: Město Bruntál

„Dalších 300 tisíc z rozpočtu města je vyčleněno na doplnění zastávek odpadkovými koši, lavičkami a označníky, rovněž v novém designu,“ doplnil Jiří Ondrášek s tím, že stejně jako u stávajících „vzorových“ zastávek budou i další nové přístřešky doplněny grafickými prvky s motivy Bruntálu.

Celkem tak letos Bruntál získá devět zastávek s přístřešky a mobiliářem v novém vzhledu.

„Jsem rád, že se daří realizovat tento záměr. Nově pojaté zastávky mají nadčasový design a přinášejí tak oživení a modernizaci veřejného prostoru v našem městě,“ řekl starosta města Martin Henč.

S oblíbenou lékařkou Naděždou Mičudovou se přišli rozloučit její kolegové i ředitel nemocnice Ladislav Václavec.
V Krnově se loučili s oblíbenou lékařkou. Dostala pamětní medaili

Rada města již schválila znění výzvy k podání nabídek, zadávací a kvalifikační dokumentaci k této veřejné zakázce. Nové přístřešky s mobiliářem budou instalovány v příštích měsících.