Zatím poslední sázení proběhlo v sobotu 11. listopadu. Třináct nových stromů bylo možné vysadit díky soukromým dárcům, kteří je zaplatili. Někteří z nich také pomáhali se samotným vysazováním.

„Je moc příjemné být svědkem sázení nové lipové aleje, kterou za sto let budou brát bruntálští jako samozřejmost a využívat jako součást vycházkového okruhu,“ uvedl místostarosta Bruntálu Petr Rys.

Stromořadí na Uhlířském vrchu v Bruntálu je vítězem celostátní ankety Alej roku, leden 2023.
Památné stromy na Uhlířském vrchu dostanou "rodný list" i zápis do katastru

Doplnil, že už se připravuje dokumentace k výstavbě nového propojovacího chodníku z Rýmařovské ulice k začátku nové lipové aleje.

Výsadba aleje začala letos na jaře. Prvních pětačtyřicet stromů pořídilo město Bruntál díky dotaci ze Státního fondu životního prostředí, pět stromů zafinancovala společnost Macco Organiques a jednu lípu zaplatil soukromý dárce.

Koncert na Uhlířském vrchu oslavil titul "Alej roku".  Lípy se obalily ledem a jako hudební nástroje zvonily ve větru. 27. ledna 2023
VIDEO: Mýtický koncert na Uhlířském vrchu v Bruntále. Slavila se Alej roku

Alej se bude i nadále prodlužovat a ve spojení s původní alejí na východní straně Uhlířského vrchu by měla vytvořit velký turistický okruh.