Projekt Tatra do škol je iniciativou, která spojuje teoretické vzdělání s praktickými dovednostmi. SPŠ a OA Bruntál je druhou školou v Moravskoslezském kraji, které se do projektu zapojila. Projekt vznikl v roce 2018 díky iniciativě společnosti Tatra Trucks.

Hlavním cílem je motivovat mladé lidi ke studiu technických oborů. Samotní studenti SPŠ Bruntál si kompletování Tatry Phoneix podle jejich slov užili.

„Bylo to super a bavilo nás to. Jsme tady zvyklí spíše skládat auta, takže tohle bylo oživení. Navíc jsme si trošku připomněli různé věci na autech a jaké jsou ekvivalenty součástek na nákladním automobilu,“ zhodnotili studenti, kteří se na stavbě Tatry Phoenix podíleli.

Cílem měsíční práce bylo zkompletovat automobil Tatra Phoenix 4x4, který následně poslouží ve Správě silnic Moravskoslezského kraje.

„Nakoupili jsme každý náhradní díl, proškolili zaměstnance a všechno zajistili. Studenti poté věnovali všechnu pozornost stavbě automobilu a nyní předáme klíče od tatry právě Správě silnic Moravskoslezského kraje. Na projektu se mi ale nejvíce líbí, že kluci třeba přijdou domů, tatínek se jich zeptá, co dělali ve škole, a studenti mohou říct: stavěl jsem Tatru Phoenix,“ řekl ředitel bruntálské školy Jan Meca.

Slavnostního předání hotového nákladního automobilu se zúčastnil i náměstek ministra školství Jiří Nantl a náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny.

„Jsem rád, že projekt naplňuje vize Jana Amose Komenského - škola hrou. Zároveň jsem rád, že se do projektu zařadila i další střední škola v Ostravě,“ uvedl při úvodním slovu náměstek hejtmana.