Bruntálské oslavy nazvané Dny města předznamenal už Řezbářský plenér, který se konal uplynulý týden v městském parku. Dalšími doprovodnými akcemi je od čtvrtka výstava Bonsaje a suiseki na bruntálském zámku a především výstava v Galerii v kapli.

Ta připomíná nedávnou rekonstrukci městského parku v Bruntále a v polském Prudniku a přátelství mezi oběma městy. Vernisáž začíná ve čtvrtek v 17 hodin.

V pátek v 18 hodin mohou diváci v městském divadle navštívit akci Tanec je život, taneční show školy orientálního tance Dambra a hostů. Naplno se oslavy rozjedou v sobotu. Ve středu města u zámku a na náměstí se chystá jarmark s řadou lákadel pro velké i malé návštěvníky, vše začne v 8.45 hodin svým koncertem Městská dechová hudba a pochod mažoretek.

V zámeckých zahradách mohou soutěžit a bavit se děti, na náměstí Míru jsou připravena hudební a kulturní vystoupení od dopoledne až do noci. Hrát se bude také v městském parku, tam proběhne od 14 hodin Folkové odpoledne. V 18.30 hodin na náměstí Míru dojde k vyhlášení výsledků ankety Osobnost roku. O půlnoci vše zakončí ohňostroj.

V neděli bude patřit bruntálské náměstí ukázkám práce hasičů a policistů. Na odpoledne jsou připraveny koncerty nejen na náměstí Míru, ale i na Uhlířském vrchu, na nádvoří zámku proběhne divadelní představení a na travesti show si mohou zájemci zajít do místního kina.

V programu je myšleno i na sportovní zápasy, v sobotu i neděli proběhnou fotbalová utkání, v sobotu se na náměstí poběží 34. ročník Mezinárodního večerního běhu Bruntálem a také Běh naděje. Kdyby počasí nepřálo, uskuteční se koncerty ve Společenském domě a divadelní představení se přesunou do Městského divadla.