„Otevření opravené Dolní ulice je velkou úlevou pro motoristy, chodce a obyvatele sídliště Dolní. Původní stav byl prakticky havarijní a nevyhovoval ani chodcům, kteří tuto trasu využívali na cestě do obchodní zóny. Nové uspořádání včetně moderního designu dostaly také zastávky MHD. Proto věřím, že veřejnost plné zprovoznění Dolní ulice jen uvítá,“ řekl starosta města Martin Henč.

Práce začaly loni na konci letních prázdnin a trvaly až do konce dubna. Pak ještě následovalo kolaudační řízení. Teprve poté mohla být ulice znovu otevřená pro provoz.

Výluka na železiční trati, ilustrační foto
Mezi Krnovem a Opavou nepojedou až do půlky prázdnin vlaky

Náročná stavební akce zahrnovala celkovou opravu místní komunikace, nutné přeložky sítí, úpravu parkoviště v Dolní ulici a parkoviště U Rybníka a také opravu veřejného osvětlení.

„Jsem rád, že se po mnoha měsících oprav podařilo uvést do provozu zrekonstruovanou propojovací komunikaci na největší bruntálské sídliště. Bude sloužit nejen motoristům, ale přináší také zlepšení bezpečnosti pro chodce,“ konstatoval místostarosta Petr Rys, který má na starosti správu majetku a investice města.