Do zapojování a instalace vánočního osvětlení se již měsíc před vánočními svátky pustili pracovníci bruntálských Technických služeb.

„Je třeba předem veškeré ozdoby dát na svá místa. Všechno je třeba předem vyzkoušet. Než se rozsvítí za týden v pátek vánoční strom, ještě všechna místa oběhneme a napojíme k síti," řekl během instalace na náměstí Míru v Bruntále elektrikář Technických služeb Miroslav Hrubý.

Mimo náměstí Míru se mohou těšit lidé na osvětlení sousedního Zámeckého náměstí. Ozdoby s osvětlením získají rovněž další ulice města Bruntálu: ulice Opletalova, Sv. Čecha, Tyršova, Ruská, E. Beneše, Nádražní a Jesenická.

Ani letos nebude chybět na náměstí Míru nasvícený vánoční stromeček, jedle obrovská, která pochází z Nezvalovy ulice. Zhruba dvacetimetrovou jedli pracovníci Technických služeb mají možnost zkrášlit novými ozdobami, které se rozsvítí v pátek 28. listopadu v 17 hodin. Svítit má taktéž vodní prvek na náměstí Míru.

„Další nazdobený strom instalujeme v Nádražní ulici před areálem nemocnice," uvedl jednatel bruntálských Technických služeb Václav Frgal.

.