Oslavy Dnů města a připomínka 799. výročí založení Bruntálu se budou konat tři dny od pátku 15. června do neděle 17. června.

Program zahájí v pátek 15. června v 16.30 hodin koncert místní kapely Way Out a největší doprovodná akce jubilejní 40. ročník Večerního běhu Bruntálem. Po večerním běhu hrají od půl deváté další místní muzikanti z kapely Mascottes. Mezi lahůdky doprovodného programu patří taneční přehlídka Tanec je život taneční školy Dambra, která se uskuteční v městském divadle v pátek 15. června od 18 hodin.

V sobotu zahájí hlavní program oslav městská dechovka, kterou vystřídá cimbálová muzika Opavští hudci. Všechny koncerty se budou odehrávat na velkém pódiu na náměstí Míru. Od 14.30 hodin bude hrát a zpívat Martin Harich, nejmladší finalista soutěže Česko Slovenská SuperStar. Sobotní odpoledne bude pokračovat v rytmu swingu a jazzu v podání Swing kvartetu Jiřího Berana. Vpodvečer postupně zahrají popové i rockové hvězdy známé i začínající.

Hudební program je sestaven tak, aby si z nabídky vybral každý. Mladí si užijí broumovskou kapelu Imodium nebo opavský Kofe-in. Pro děti jsou připraveny v sobotu od 13 hodin Milanovy hrátky s Bobem a Bobkem se známými písničkami a soutěžemi. Hvězdou sobotního večera bude Věra Špinarová a po ní završí druhý den oslav oblíbený zpěvák Marek Ztracený.

Kdo bude vyhlášen osobností roku města Bruntálu, to se dozvědí lidé na náměstí při vyhlášení v 19.30 hodin.

V zahradách zámku a na salle terreně poběží od 10 do 14 hodin zábavný program pro děti. Na hřišti a v tělocvičně průmyslové školy se dopoledne konají sportovní turnaje. Odpoledne v 15 hodin se ve farním kostela na Žižkově náměstí uskuteční koncert pěveckých sborů z Bruntálu a Polska.

Program oslav bude pokračovat v neděli dopoledne přehlídkou hasičské a policejní techniky na náměstí. Na hřišti průmyslové školy se v 9.30 hodin koná fotbalový turnaj žákovských týmů. Velkou popularitu má Silážní střela, běh do schodů nejvyšší budovy ve městě. Tento už 11. ročník soutěže začíná na silu v Zahradní ulici v 10 hodin.

Slavnosti završí na bruntálském náměstí odpoledne ve 14 hodin koncertní show bubeníků Jumping Drums, poté hardrocková kapela Traktor z Hranic, skupina Gate Crasher z Brna, která už má od loňska v Bruntále poměrně značný počet fanoušků. Závěr bude patřit v 19 hodin koncertu kapely Mandrage, která je držitelem letošní hudební ceny Anděl pro skupinu roku. Zahraje hity známé z rádií jako Františkovy lázně, Šrouby a matice nebo Hledá se žena.

Na salla terreně v zámku v 15 hodin zahraje pohádku Julinka a drak bruntálský ochotnický soubor Magnet. Pak v 16 hodin odehraje svůj divadelní skeč soubor Záplata. A v 17 hodin tamtéž se mohou lidé těšit na představení Včera, dnes a zítra pocta komikovi Felixi Holzmannovi v podání imitátora Davida Šíra.

Až na Uhlířský vrch se mohou vydat v 15 hodin posluchači na koncert pěveckých sborů, vystoupí Smíšený pěvecký sbor Bruntál a Variace z Rýmařova. Zájemce dopraví i autobus od farního kostela odjíždí ve 14.30 hodin a zastavuje i na autobusovém nádraží u rybníka.