Budova naproti bance v Revoluční ulici v Bruntále získá nové majitele. Bruntálští zastupitelé jednadvaceti hlasy podpořili v úterý 5. listopadu prodej domu číslo popisné 165 v Revoluční ulici v Bruntále za pět milionů korun.

Zástupci města kývli na prodej bývalého Domu služeb společnosti NomisCon z Břidličné, která vznikla výhradně pro koupi a rekonstrukci dnes chátrající stavby. Bývalý Dům služeb prodá město i s pozemkem o výměře 2010 metrů čtverečních.

Dům s byty bez bariér

Co chce nový vlastník s budovou dělat, jaké jsou jeho plány? „Naši společnost jsme založili kvůli koupi této nemovitosti a její rekonstrukci na byty, včetně bezbariérových," prohlásila Helena Bartošáková, jednatelka společnosti NomisCon z Břidličné.

V přízemí budovy chtějí noví majitelé zřídit kancelářské prostory pro firmy. Aby byly prostory opravdu bezbariérové, součástí rekonstrukce bude i výstavba výtahu.

Kde na to vzít?

„Energetické zásobování objektu teplem bychom chtěli zajistit formou tepelných čerpadel a celkovou rekonstrukci plánujeme nanejvýš na rok a půl," řekla Bartošáková. Na financování kupní ceny ve výši pěti milionů korun a následnou přestavbu na dům s bezbariérovými byty si firma z Břidličné vyřizuje úvěr. Úvěr hodlá splácet z vybraných nájmů s tím, že přednostně bydlení nabídne bruntálské radnici.

Na kolik vyjde rekonstrukce

Helena Bartošáková odhaduje, že náklady na renovaci Domu služeb se vyšplhají na dvaadvacet nebo dokonce pětadvacet milionů korun.

„Přeji hodně zdaru, abyste našli do své nemovitosti nájemníky," popřál kupcům na úterním zastupitelstvu jeho člen František Cáb (KSČM). Na rozsah rekonstrukce a jeho studii se ptal zastupitel Luděk Šarman (VV). „Projekt je již téměř dokončen," ujistila Bartošáková.

Přestavěný dům s výtahem by měl mít uvnitř do roka a půl vyměněná okna, novou fasádu a vzniknout by v jeho útrobách měly především dvoupokojové byty. Menší část bytů bude také třípokojových, pár bytů bude jednopokojových. Historickou podobu budovy hodlají včetně městského znaku na fasádě budoucí majitelé zachovat. Zároveň se ve smlouvě zavazují k předkupnímu právu na deset let ve prospěch Města Bruntálu.

Nemovitost se nedařilo bruntálské radnici prodat od února roku 2008, i když se v průběhu let našli různí zájemci.

Cena stavby se vyšplhala v průběhu let i na osm milionů korun. Nakonec město inkasuje za opuštěný objekt nedaleko centra města rovných pět milionů. Také náklady spojené s prodejem se zavázala uhradit společnost NomisCon z Břidličné.