Ještě letos chce město změnit systém parkování v centru. Hodlá pořídit chytrý parkovací systém se softwarovým využitím pro městskou policii. „Chceme opravdu, aby byla dodržována pravidla parkování na parkovištích vyhrazených městem,“ vysvětlil starosta Martin Henč.

Výměna čeká čtyři parkovací automaty. Zastaralé přístroje nahradí nové. Ty umožní uhradit cenu za parkovné nově i platební kartou nebo prostřednictvím QR kódu. Bude však nutné zadat registrační značku auta.

První den provozu nového nákupního centra S1 v Krnově.
V Krnově otevřelo nové obchodní centrum. Nabízí sedm prodejen. Podívejte se

Lístek, který se nyní vkládá za okno vozu, už nebude potřeba. Strážníci si ověří, zda řidič parkovné zaplatil, prostřednictvím mobilní aplikace. Vše je nyní ve fází příprav a výběru dodavatele.

Spolu s tím chce město reagovat na „les dopravních značek“, kterých je mnoho a řidiči mají často pocit, že některé jsou úplně zbytečné. Plánuje se kvůli tomu audit dopravního značení.

V participativním rozpočtu Krnova uspěly projekty na obří nástěnnou malbu zvaná mural, která vznikne na štítové stěně bytového domu na náměstí Hrdinů, i na krmítka pro ptáky.
Mural Strážkyně a Ptáčkodlab získaly podporu z rozpočtu Krnova

„Nejen na podnět občanů, ale i vedení města si uvědomuje, že je přeznačkováno. Není to nic špatného, ale tím, jak se postupně doplňují nové značky, neřešily se do důsledku dopravní značky, které už provoz v daném místě upravovaly,“ uvedl starosta Henč.

Město proto zadalo poptávkové řízení u třinácti firem. Vítězná společnost prověří a přezkoumá současné dopravní značení ve městě a navrhne řešení, které by bylo v souladu s právními předpisy.