Městské slavnosti v Bruntále opět proběhnou na několika místech. Některé akce se odehrají už v předvečer oslav, ve čtvrtek to bude položení květin u hrobu bývalého starosty W. F. Olbricha a vysazení lípy na Uhlířském vrchu na počest čestného občana města Petra Becka.

A že má Bruntál obyvatele, které stojí za to uctít, lidé uvidí také v sobotu, kdy se v podvečer na náměstí Míru budou udělovat ocenění Osobnosti města.

V pátek oslavy začnou už dopoledne sportovními aktivitami na náměstí Míru, u zámku a v okolí. Na zámku jsou na pátek připraveny módní přehlídky, kde bude k vidění vše od spodního prádla až po večerní róby. V sobotu zde mohou návštěvníci vidět pohádky, koncert staré hudby a historický program s šermíři.

Náměstí Míru se od pátečního večera až do neděle promění ve velký koncertní amfiteátr, na pódiu se posluchačům představí například lidová Vlčnovjanka, Daniel Nekonečný, Milan Peroutka se skupinou Perutě, Michael Foret kapelou ForetGump, Yo Yo band, Jumping Drums, Brixtn a další.