Nejlepší webové stránky mezi obcemi s rozšířenou působností má v kraji Bohumín, druhé místo získala Opava, třetí se umístil právě web Bruntálu.

Webové stránky města Bruntálu jsou třetí nejlepší v kraji.Webové stránky města Bruntálu jsou třetí nejlepší v kraji.Zdroj: MÚ Bruntál, se souhlasem

„Web města Bruntál patří dlouhodobě k nejlepším a oceňovaným webům v republice. Považuji to za velký úspěch umístit se v našem kraji na třetím místě v tak silné konkurenci. Chtěl bych poděkovat především mému kolegovi z IT, webmasterovi města Janu Motalovi za dosažené úspěchy a mé poděkování samozřejmě směřuje i ke všem kolegyním a kolegům, kteří se na obsahu webových stránek našeho města podílejí,“ konstatoval Radim Salzmann, vedoucí oddělení informatiky Městského úřadu Bruntál.

Po dlouhé rekonstrukci autobusy znovu zastavují pod Společenským domem v Bruntále.
Bruntál dokončil opravu. Autobusy se vrátily pod Společenský dům

Letošní ročník soutěže Zlatý erb se zaměřil zejména na kybernetickou bezpečnost. Porota hodnotila také to, jak obecní weby komunikují se svými občany, ale i turisty nebo místními podnikateli. Jestli je web přehledný, plní zákonné povinnosti nebo jestli nabízí všechny potřebné informace, jako jsou například pokyny, jak postupovat v jednotlivých životních situacích a událostech. Hodnotí se i sociální sítě.

Bruntál pořídil pro své úředníky nový elektromobil. Pomohla dotace.
Bruntál pořídil pro své úředníky elektromobil. Pomohla dotace

Vítězný Bohumín postupuje z krajského do celostátního kola. Organizátorem celostátní soutěže je spolek Český zavináč.

Webové stránky Bruntálu jsou v soutěži Zlatý erb úspěšné dlouhodobě nejen na krajské úrovni. Několikrát se na předních příčkách umístily i v celostátním kole. V roce 2015 byly webové stránky města Bruntálu oceněny dokonce jako nejlepší v republice.