Incident se stal v pátek 2. února pozdě večer před Společenským domem v Bruntálu. Jeden z žáků třetího ročníku zde byl na maturitním plese.

„Bylo čtvrt na jedenáct, volal jsem rodičům, že bych už chtěl jet domů. Šel jsem dolů po schodech a zastavil mě sekuriťák s tím, jak se chovám. Odpověděl jsem mu, že se chovám normálně, protože problémy nedělám a chovám se vždycky slušně. Myslel jsem si, že si dělá legraci. Řekl mi něco ve stylu, pojď ven. Vyšel jsem z budovy a víc si nepamatuji,“ popsal středoškolák. Redakce jeho jméno zná, ale mladý muž si jej z obavy o svou bezpečnost nepřál zveřejnit.

Pusa plná krve

Probral se až ve chvíli, kdy mu pomáhal kamarád vstát ze země. „Pusu jsem měl plnou krve, ret rozbitý na dvou místech. Zrovna přijeli rodiče. Sedl jsem do auta, vůbec jsem nevěděl, co se děje, byl jsem zmatený. Kamarád zaklepal na okénko auta a celou situaci popsal,“ vylíčil napadený.

Pro mladého lyžaře, který se zranil v lyžařském středisku v Malé Morávce, musel letět záchranářský vrtulník.
Mladý lyžař v Malé Morávce utrpěl vážná zranění. Letěl pro něj vrtulník

Jeho otec „odchytil“ hlídku městské policie, která jela kolem. Napadený i s rodiči odjel domů.

Záhy jim však zavolali strážníci, že mají k dispozici kamerový záznam incidentu a ať jedou do nemocnice. V ní nakonec napadený zůstal dva dny hospitalizován kvůli podezření na otřes mozku. V době, kdy s ním redaktor Deníku mluvil, byl v týdenním domácím léčení.

Proč jej pracovník bezpečnostní služby napadl, si neumí vysvětlit. Na plese podle svých slov nebyl účastníkem žádného konfliktu. „Celou dobu jsem seděl u stolu, buď s bývalou přítelkyní, nebo s kamarády. Nikde jsem se extra nepohyboval, do ničeho jsme se nezapojoval,“ řekl čerstvě osmnáctiletý muž.

Svědek: V bezvědomí spadl na zem

Deník mluvil i s kamarádem napadeného, který byl svědkem incidentu před vchodem do společenského domu.

„Když jsem odváděl jiného svého známého k autu, viděl jsem ho stát před východem, jak je vytřepaný a bojí se. Přišel jsem se zeptat, co se děje, a on řekl, že ho chtějí zmlátit,“ vylíčil chvíli těsně před incidentem, kdy se setkal s napadeným.

Zloději se na vloupání připravili.
Poláci se do zlatnictví probourali přes téměř metrovou zeď. Řádili i v Bruntále

„Vyšel jsem ven z hlavních dveří a tam stál pán ze security, který už měl vysvlečenou vestu a stál v bojovém postoji. Čekal na mého kamaráda. Vyšel ven, kamarád šel za mnou. Situace byla hektická. Myslím, že jsem dostal první ránu a můj kamarád vzápětí další tři, které ho uzemnily. Spadl v bezvědomí na zem,“ vylíčil incident svědek události s tím, že napadený na nikoho neútočil ani se během večera s nikým nedostal do konfliktu.

Útok šetří policie

Městská policie Bruntál konflikt potvrdila. „Na místě se nacházel poškozený a následně se strážníkům podařilo zjistit i totožnost údajného útočníka. Ale vzhledem k tomu, že věc měla znaky trestného činu byla strážníky na místo přivolána hlídka policie. Ta se nyní na základě našeho podnětu věcí dále zabývá,“ uvedl ředitel Městské policie Bruntál Pavel Petr.

Přijímací zkoušky. Ilustrační foto.
Žáci těchto základek na Bruntálsku a Krnovsku nejlépe zvládají přijímačky

Mluvčí policie René Černohorský potvrdil, že jeho kolegové případ přijali. „V současné chvíli prošetřují, zda se jedná o trestnou činnost, například přečin výtržnictví nebo ublížení na zdraví, nebo zda jde o přestupek. Budou vyslechnuty osoby, které byly tomu incidentu přítomny přímo nebo jako svědci,“ uvedl.

Co na to majitel bezpečnostní agentury?

K incidentu se vyjádřil i majitel bezpečnostní agentury, která na plese působila. Strážný byl podle jeho slov veden jak pořadatel a hned po incidentu byl pod pokutou propuštěn. Tvrdí také, že mladíci byli opilí a strážný byl k incidentu vyprovokován.

„Do lidí nevidíme. Za zbytek týmu ručím, protože s námi dělají roky a umí se chovat. Jsou trénování, takže toho nezneužívají. Sám na to jako instruktor krav maga dbám, ale zrovna tohoto mladého jsme vzali, protože nám jeden kolega na poslední chvíli vypadl, a tento člověk byl z Bruntálu. Mysleli jsme si, že když zná místní, bude klid,“ uvedl Daniel Raed Glos.