Rekonstrukce této trasy začne už 3. dubna a bude rozdělena na dvě akce. První projekt se týká průtahu obcí Zátor, zatímco druhý řeší dokončení nového asfaltu o pár metrů dále mezi Zátorem a Branticemi.

„Dva navazující úseky spojíme společným dopravním opatřením. Veškeré práce na průtahu Zátorem i mezi Branticemi proběhnou za úplné uzavírky silnice I/45,“ informovalo Ředitelství silnic a dálnic, které má tuto komunikaci ve své správě.

Řidiče čekají mezi Bruntálem a Krnovem dopravní komplikace. Kvůli opravě hlavního tahu budou muset po objížďce přes Horní Benešov.Řidiče čekají mezi Bruntálem a Krnovem dopravní komplikace. Kvůli opravě hlavního tahu budou muset po objížďce přes Horní Benešov.Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic, se souhlasem

Řidiči osobních aut a menších náklaďáků do 12 tun budou moci uzavřený úsek objet z Bruntálu přes Horní Benešov a Lichnov do Krnova. Cesta se jim tak prodlouží zhruba o čtvrt hodiny a přibližně sedm kilometrů.

Hůře na tom budou šoféři kamionů. Ti budou muset uzavřený úsek objíždět přes Horní Benešov a Opavu. Objízdná trasa je v tomto případě delší o více než třicet kilometrů a zabere minimálně půl hodiny času.

Co se bude v uzavřeném úseku dělat:

Oprava povrchu na průtahu Zátorem:
- opravy provozních škod (vysprávky, trhliny, výtluky, ztráta asfaltového tmelu)
- cena: cca 22,6 milionu Kč
- zhotovitel: Kareta, s. r. o.

Oprava úseku Zátor – Brantice:
- opravy provozních škod (vysprávky, trhliny, výtluky, ztráta asfaltového tmelu)
- cena: cca 16,8 milionu Kč
- zhotovitel: Kareta, s. r. o.

Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic