Do Bruntálu tak zavítali zástupci z litevského Plungé, německého Büdingenu, slovenského Štúrova a italského Castellarana.

Chyběli ovšem partneři z nejbližšího města – polského Opole. „V Polsku je čerstvě po volbách a v tomto partnerském městě se zatím nekonalo ustavující zasedání zastupitelstva se jmenováním a uvedením do funkcí čelných představitelů města,“ vysvětlil mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Zahradní, výzkumné, zábavní, vzdělávací, obchodní, relaxační a ekologické centrum Gardenpolis Bruntál se poprvé představilo veřejnosti 23. září 2023.
VIDEO: Ohromující atrakce v Bruntálu. Zahradní a výzkumné centrum Gardenpolis

Partneři si prohlédli zrekonstruované nádraží i autobusový terminál, seznámili se s centrem Gardenpolis včetně výzkumné části – projektu zelených fasád, prohlédli si náměstí a centrum města, kostel Nanebevzetí Panny Marie, výstavu Ve znamení černého kříže na bruntálském zámku a vyfotili se u nového fotopointu ve Farní uličce. V Centru vzdělání a volného času Petrin zhlédli hudební vystoupení dětí

„Tradiční je při návštěvě zahraničních delegací v Bruntále zalévání stromů partnerských měst u kamenné bašty v Partyzánské ulici. Gestem mezinárodní spolupráce a solidarity bylo společné zalití stromu polského Opole představiteli Büdingenu, Castellarana, Plungé a Štúrova,“ dodal mluvčí města.