Plán byl jasný: vydělat peníze, koupit motorku, vybavení a vyrazit. Úplně sám. Výsledkem je cestovatelský film, který Lukáš představí 2. února doma v bruntálském kině a 3. února v Hošťálkovech. Pak s filmem vyrazí za diváky do Ostravy a Olomouce a pak po celé republice.

Film Poznejte Nový Zéland spojený s přednáškou autora je exkurzí na druhou stranu zeměkoule. Za úžasnými scenériemi, západy slunce a divokou přírodou Nového Zélandu.

Bruntálský motorkář Lukáš Podiuk svůj film o dobrodružných cestách Novým Zélandem představí na několika místech po celé České republice.Bruntálský motorkář Lukáš Podiuk svůj film o dobrodružných cestách Novým Zélandem představí na několika místech po celé České republice.Zdroj: Lukáš Podiuk, se souhlasem

Nečekejte ale, že vás Lukáš Podiuk zavede na turisticky známá místa s fotopointy.

„Jako profesionální kameraman jsem si dal za úkol vytvořit co nejlepší moto-cestovatelský film. Na Zélandu jsem žil celkem dva a půl roku. Tento film zaznamenává poslední tři měsíce mého života na Novém Zélandu s motorkou v divoké přírodě. Jen já, motorka, stan a příroda. Během cesty jsem ujel přes 11 tisíc kilometrů a své zážitky a nezdary, a že jich je, jsem po celou dobu natáčel,“ představuje svůj motorkářský a filmařský příběh Lukáš Podiuk s tím, že některé z tras, které projel, jsou otevřeny jen několik měsíců v roce a pouze pro off-road vozidla.

Tato vtipná, a místy opravdu hodně náročná sólová jízda, divákům ukáže, jaké to je, když utopíte motorku na pláži v tekutém písku před přílivem, nebo když se třicetkrát za den brodíte potokem.

Okouzlující atmosféra země uzavřené světu kvůli covidu

Protože se vše odehrálo v dobách covidu, dívák v kině zjistí, jak okouzlující může být atmosféra pustého a světu uzavřeného Nového Zélandu.

„Chtěl bych všechny moc pozvat do kina na svůj film, který mě teda pěkně potrápil, ale zároveň mi dal spoustu radosti. Kdo bude mít chuť se v kině trochu zasmát a nechat se vtáhnout na Nový Zéland, tak se budu těšit na vaši návštěvu. Nejen v Bruntálu, ale v kterémkoliv z deseti měst, kde se v únoru 2024 promítá,“ vzkazuje Lukáš Podiuk.

Místa a termíny promítání:

Bruntál: 2. února od 18 hod.
Hošťálkovy: 3. února od 18 hod.
Olomouc: 8. února od 18 hod.
Ostrava: 9. února od 18 hod.
Zlín: 15. února od 18 hod.
České Budějovice: 16. února od 18 hod.
Praha: 21. února od 18 hod.
Liberec: 22. února od 17 hod.
Plzeň: 23. února od 18 hod.
Brno: 24. února od 18 hod.