Po nedávném dokončení stavby opěrné zdi byla ukončena všechna kolaudační řízení a hotové dílo je možné využívat.

„Chtěl bych zde poděkovat za trpělivost všem cestujícím, že museli snášet nepohodlí v souvislosti s dočasným přesunem autobusových zastávek. Trvalo to dlouhou dobu, ale prodleva byla vynucená na základě skutečností, které vyšly najevo teprve až v průběhu stavby. Chci současně vyjádřit uznání všem, kteří se na stavbě podíleli a museli s potýkat se všemi úskalími,“ uvedl starosta města Martin Henč.

Bruntál pořídil pro své úředníky nový elektromobil. Pomohla dotace.
Bruntál pořídil pro své úředníky elektromobil. Pomohla dotace

Termínem zahájení provozu zrekonstruovaného autobusového stanoviště na původním místě pod Společenským domem bylo pondělí 3. června. Veškerá autobusová doprava je od tohoto dne vedena v běžných trasách. Zastávky se sem spolu s jízdními řády přesunuly zpět z dočasného umístění v Zeyerově ulici.

„Jsem rád, že byla dokončena tato stavba umožňující opětovné zprovoznění autobusového stanoviště pod Společenským domem. Stalo se tak po měsících průtahů a zdržení v důsledku nutného doprojektování a kompletní opravy opěrné zdi. Věřím, že nové uspořádání bude vhodné k hojnému využití cestujícími autobusy, ale také motoristy, kteří zde mohou parkovat,“ dodal místostarosta města Petr Rys.

Studenti SPŠ a OA Bruntál předali sestavený nákladní automobil Tatra, který vytvořili díky projektu Tatra do škol,  3. června 2024
VIDEO: Studenti v Bruntálu sestavili Tatrovku, V zimě posílí údržbu na silnicích

Velká rekonstrukce započala v červenci 2022 a celkově dokončená stavba byla předána městu v závěru letošního dubna. Složitostí stavby bylo vystavění nové opěrné zídky a z důvodu založení betonové konstrukce i odkup přilehlé části pozemku od soukromého majitele.

Z důvodu nového stavebního povolení a výběrového řízení byla stavba přerušena od loňského ledna do konce září. Časově náročná pak byla i kolaudace, která se členila na stavební a dopravní část.

Celkové náklady činí 10,3 milionu korun bez DPH a byly hrazeny z rozpočtu města.

Areál pod Společenským domem prošel celkovou proměnou. Postavena byla nová opěrná zeď a na zrekonstruovaném prostranství kromě nově pojatých autobusových zastávek, které konečně dostaly scházející zastřešení, vznikla také nová parkovací místa.

Uspořádání zastávek na autobusovém stanovišti v Bruntále:

Po dlouhé rekonstrukci autobusy znovu zastavují pod Společenským domem v Bruntále.Po dlouhé rekonstrukci autobusy znovu zastavují pod Společenským domem v Bruntále.Zdroj: MÚ Bruntál, se souhlasem