Příznivce bruslení letos čeká překvapení. Bruslení na vánočně vyzdobeném náměstí Míru. Příprava kluziště o rozměru 10 krát 20 metrů bude zahájena neprodleně po slavnostním rozsvícení vánočního stromu.

Kluziště přímo na náměstí v nadcházející zimní sezoně nahradí technologicky nevyhovující a provozně drahou zimní ledovou plochu ve Staroměstské ulici.

Mrazící systémy vytvoří v prosinci ledovou plochu přímo na bruntálském náměstí. Kluziště 10 krát 20 metrů s mantinely bude sloužit k bruslení asi měsíc. Říjen 2023
Vánoční překvapení: v Bruntálu se bude bruslit na náměstí

Přípravu a realizaci záměru řídí místostarosta Bruntálu Radek Zatloukal, který má na starosti mimo jiné oblast kultury a sportu. „Věřím, že lidé tuto snahu ocení. Snažili jsme se myslet na širokou veřejnost, ale samozřejmě také na hokejisty, které jsme finančně podpořili v souladu s jejich požadavky,“ řekl místostarosta. Zastupitelstvo v září schválilo poskytnutí dotace ve výši 417 tisíc korun z rozpočtu města pro hokejový klub na zajištění hokejových tréninků mimo Bruntál.

Zimní stadion v Bruntálu už je zastaralý a nevyhovující. To je důvod, proč v sezoně 2023/2024 zůstane zavřený a hokejisté budou trénovat mimo Bruntál. Říjen 2023
Dosluhující zimní stadion v Bruntále už neotevře. Ale je tu naděje na nový

„Příprava rekreačního kluziště na náměstí vyžaduje za běžných okolností mnohem delší čas. Vánoční strom DeníkuVánoční strom DeníkuZdroj: Redakce

Přesto věříme, že se nám ve spolupráci s TS Bruntál po technické stránce podaří vše zajistit,“ řekl vedoucí odboru správy majetku, investic a dotací Městského úřadu v Bruntále Michal Kafura s tím, že kluziště zůstane na náměstí zhruba měsíc.

Pořádáte akci s vánoční tématikou, zaujal vás nějaký zajímavý vánoční strom nebo výzdoba, nebo byste se rádi podělili o váš recept na ten zaručeně nej… vánoční bramborový salát nebo zajímavou úpravu kapra či jiné ryby? Pište nám na e-mail michal.krestyn@denik.cz. Rádi se o vaše postřehy a podněty podělíme s ostatními čtenáři.

Vánoce banner 610x303Vánoce banner 610x303Zdroj: Redakce

Akce v Bruntále na začátku adventu

pátek 1. 12. v 17 hod., náměstí Míru:
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu
Program od 16.30 hodin – Městský dechový orchestr, Ježiškova pošta, Dinoo Vánoce – pořad pro děti. Nové prvky vánoční výzdoby ve městě – Anděl a Světelná brána. Vánoční zvonička. Betlém u vánočního stromu.

Pátek 1. 12. v 19 hod., sál ZUŠ Bruntál:
Lichtzwang - koncert soudobé hudby: Marek Keprt – klavír, Jiří Fajkus – violoncello, Jan Přibil – trubka. Vstup zdarma.

Sobota 2. 12. v 18 hod., kino Centrum:
Dokud se zpívá – 35. ročník, nejstarší hudební festival v Bruntále.
Vystoupí skupina Lanugo, instrumentalista zpěvák, skladatel Zdenek Bína a Tereza Wrau, která patří mezi buskery – umělce, kteří cestují po světě a živí se pouličním hraním. Akci pořádá bruntálská kapela Večery v jednom, která představí písně ze svého připravovaného alba. Vstupné 100 Kč. Senioři, postižení a děti vstup zdarma.

neděle 3. 12. v 15 hod., Společenský dům Bruntál:
Vánoční hvězda - Činoherní pohádka s mikulášskou nadílkou. Vánoční pohádka plná vánočních zvyků a koled. Účinkuje Divadlo Scéna. Předprodej vstupenek v Městském informačním centru na náměstí Míru v Bruntále. Vstupné 100 Kč, dárkový balíček 50 Kč.