Čím Bratři Orffové zaujali porotu cen Vinyla? Byl to hudební (ne)festival, který kapela uspořádala v zaniklé sv. Pelhřimovy, v opuštěném kostele sv. Jiří.

„Před rokem získala skupina Bratři Orffové za album Šero cenu Apollo a s ní také šedesát tisíc korun od Ochranného svazu autorského. Ještě na pódiu při přebírání ceny mozek kapely Lukáš Novotný slíbil, že peníze vrátí zpět muzikantům z nezávislé scény.

Svůj slib splnil uspořádáním hudebního antifestivalu Pelhřimovy 2014. V červenci na víkend sezval do zaniklé vesničky v pohraničí na dvě desítky hudebníků z domácí nezávislé scény. 
V opuštěné krajině se odehrál třídenní festival bez vstupného, honorářů i bez reklam a sekuriťáků.

Pelhřimovy 2014 tak dokázaly naplnit původního a dávno ztraceného ducha letních festivalů jako setkávání spřízněných duší," stálo ve zdůvodnění nominací na webu vinyla.cz.

Při vyhlášení výsledků v pražském Lucerna Music Baru 
8. února se ukázalo, že hudební publicisté cenu Vinyla za počin roku přisoudili hudbě k audioknize Solaris studia Needles.

Přesto (ne)festival Pelhřimovy zůstává nezapomenutelným zážitkem pro všechny účastníky. Vzpomínají na hudbu, kamarádství, spontánní zábavu a neopakovatelnou atmosféru. I na to, že dřevěné kadibudky v Pelhřimovech měly místo obligátního srdíčka do dveří vyřezanou siluetu Andělů, aby všem připomínali, jak bohulibě Orffové naložili s finanční odměnou za své ocenění.