Strážníci Městské policie Bruntál vyjeli v posledních dnech do panelového domu na Lidické ulici. Chodbu tam okupoval zhruba půlmetrový had. Při bližším ohledání zjistili, že plaz již dodýchal.

„Jak se do společných prostor dostal, není známo. Strážníci, které na hada upozornila obyvatelka domu, jej předali stanici mladých přírodovědců,“ řekl k případu mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Mladý bruntálský bezdomovec nebyl schopen chůze. Vrávoral po ulici Dr. E. Beneše v centru města a chvílemi se válel po zemi. Strážníkům tvrdil, že mu „někdo něco nastříkal do očí“. Nebyl, ale schopen říct, co mu kdo do obličeje nastříkal a proč. Uvedl, že neví, kdo jej takto poznamenal. Bylo nutné povolat zdravotníky, kteří dotyčného zoufalce ošetřili.

Výjimečné nejsou v Bruntále ani případy rušení nočního klidu a občanského soužití. V noci z pátku 7. na sobotu 8. května se hlasitá hudba ozývala z jednoho z bytů na sídlišti Květná. „Jednadvacetiletý mladík, který byl za hluk odpovědný, dostal maximální, tedy tisícikorunovou pokutu,“ uvedl Jiří Ondrášek.

Mezi běžnými drobnými krádežemi řešili městští policisté také dvě netradiční. V prodejně na Jesenické ulici měla krást osmnáctiletá žena. Nasoukala se do oblečení v hodnotě 299 korun a pokoušela se nepozorovaně odejít. „Strážníci ji přepravili na obvodní oddělení, kde se její záměr potvrdil, takže také jí vyměřili pokutu,“ konstatoval Ondrášek.

Chtěl si ji pověsit nad postel

Čtrnáctiletý chlapec zase zatoužil po odhalené dámě v pánském magazínu, a tak plakát z měsíčníku v hodnotě 99 korun vyrval, čímž celý časopis znehodnotil. S náhradou škody se městští policisté obrátili na jeho matku a současně informovali o události sociální pracovníky.

O jeden vzrostlý strom méně má od sklonku uplynulého týdne městský park v Bruntále. Smrk poškodila bouřka natolik, že jej museli v neděli 9. května na pokyn odpovědné pracovnice městského úřadu skácet. Představoval totiž riziko pro návštěvníky parku. Strážníci okolí stromu zabezpečili výstražnou páskou, a pak smrk shodili hasiči.