VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Bouřka lámala větve, zatopila silnice

Region (AKTUALIZOVÁNO) - Silná bouřka dorazila ve středu krátce po 21. hodině také na území našeho regionu. V souvislostí s jejím "řáděním" narostl počet výjezdů hasičů.

26.6.2008
SDÍLEJ:

Pod vodou se rovněž ocitla část Albrechtické ulice v Krnově vedoucí pod železničním mostem. Vodu museli odčerpat hasiči.Foto: DENÍK/Jiří Krušina

Zatopené sklepy, popadané stromy, stržené střechy a výluka na železnici, to jsou následky bouře, která se přehnala ve středu 25. června nad Bruntálskem a Krnovskem.

Voda zatopila vedle sklepů také kruhovou křižovatku v Krnově, kde uvízla některá projíždějící auta. Hasiči vyjížděli hlavně k popadaným stromům, ty zatarasily také dopravu na železniční trati z Olomouce do Bruntálu. O část střechy přišel sportovní stadion v Bruntále, padající materiál poničil parkující automobily.

V Bruntále silný vítr odnesl střechu haly

Nejvíce škod napáchala vichřice zřejmě v Bruntále, kde odnesla střechu ze sportovní haly a poničila městský park.

„Od jednadvacáté hodiny do čtvrt na osm ráno jsme zaznamenali dvaatřicet událostí. Předpokládám, že to neskončilo. Lidi teď vycházejí z domů a teprve teď zjišťují škody na autech a podobně,“ řekl ředitel Hasičského záchranného sboru v Bruntále Jiří Patrovský.

Nejhorší situace byla v Bruntále, ve směru na Bílčice a v Miloticích nad Opavou. „Nejčastěji šlo o stromy přes cestu, poničená auta a škodu na hospodářských budovách,“ pokračoval Patrovský. Odčerpat vodu museli hasiči například v Malé Morávce. „V Miloticích nad Opavou jsme odstraňovali stromy na kolejích,“ doplnil výčet událostí ředitel hasičů. Přerušeno bylo na několik desítek minut i elektrické vedení.

Zřejmě nejhorší byla situace v Bruntále, kde silný vítr odnesl část střechy na sportovní hale na Zeyerově ulici. “Volali nám to ze záchranky, že se nám zvedla střecha, to bylo nějak po deváté, tak jsme to tady honili po parkovišti. No spadlo to na několik aut,“ konstatoval jeden z pracovníků haly. Odkrytou střechou do budovy zateklo a to hned na několika místech. Sportovci nyní mají obavy, zda nebyla poškozená palubovka. Nová by totiž vyšla na přibližně milion korun. „Nyní zjišťujeme rozsah škody, zajistili jsme fotodokumentaci. Zítra tam nastoupí stavební firma, která začne odklízet škody,“ řekl Miroslav Houdek ze správy majetku města Bruntál.

Poryv poškodil i střechu na bruntálské hasičské zbrojnici. Za své vzalo i několik stromů v městském parku. „ Je to hrozná škoda, navíc se dívám, že tu je kromě těch vyvrácených stromů i několik nalomených větví ještě na stromech, takže aby měl člověk strach do parku jít,“ posteskla si starší paní, která parkem ráno procházela se psem. Stromy a větve bylo nutné odklidit také na ulicích Jezdecká a Příčná, dále pak na ulici U potoka, Pionýrské, Dělnické a Okružní.

V souvislosti s kalamitou policie v okrese zaregistrovala pouze čtyři případy, kdy majitelé vozidel hlásili škody způsobené větrem.

Bouřka způsobila kolaps krnovské dopravy

Jedenáct událostí během velké noční bouře řešili hasiči přímo v Krnově. Kromě několika spadlých stromů v různých částech města nesvítilo téměř hodinu veřejné osvětlení. Nejtěžší situaci prožívali řidiči, když se zatopilo několik hlavních tahů městem. Za část problému může nedostatečně udržovaná dešťová kanalizace.

Po pár minutách přívalových srážek se stejně jako loni zatopil kruhový objezd u krnovské Hypernovy. Voda tam sahala až nad kolena. Řidiči o obrovském jezeře na kruhové křižovatce silnic první třídy neměli ani tušení, jelikož nesvítilo osvětlení. Ti, co jeli pomaleji, měli štěstí, ale jeden z nešťastníků své vozidlo utopil. To museli později odtáhnout.

Stejná situace panovala na Albrechtické ulici pod železničním viaduktem. „Krátce po vyhlášení poplachu okolo půl desáté hodiny večer jsem tudy jel a silnice už byla neprůjezdná. Uzavřeli ji. Výška vody dosahovala jednoho metru. Teď je ráno a dostali jsme se teprve k jejímu čerpání. Řidiči jedoucí do Města Albrechtic a Polska musí zatopenou komunikaci objíždět přes Revoluční a Partyzánskou ulici,“ popsal situaci v Krnově jeden ze zasahujících hasičů. I pod železničním viaduktem zůstalo uvízlé osobní vozidlo. Hasiči jej vyprostili.

Obyvatelé se mylně domnívají, že problémové kanály patří do správy Krnovských vodovodů a kanalizací. „Kanalizační zařízení na Albrechtické ulici pod viaduktem není v naší správě, ale je majetkem Českých drah. Před pár dny při menší bouřce se tam hromadila voda a značila možný problém. Z výsledků posledních přívalových dešťů lze říci, že jej nikdo neřešil. Obdobná situace platí i na kruhovém objezdu u krnovské Hypernovy. Dešťové uliční vpusti jsou součástí komunikace a tudíž se o ní má starat její majitel. Loni po podobné průtrži jsme byli požádáni o pročištění tohoto zařízení. Dle nás je špatně zhotoveno a v případě dalších silných dešťů se tam situace bude opakovat. Posledním kritickým místem je potok u Chářovského parku, který pravidelně zatápí komunikaci. Povrchová vody byla dříve odváděna do náhonu. Část potoka však byla zahrnuta a dochází tam k pravidelnému zatápění. V nejbližším období by se pro tuto oblast mělo najít vhodné řešení, jak zatápění zabránit,“ řekla Eva Šindelářová, ředitelka Krnovských vodovodů a kanalizací.

Zuzana Pršalová, Jiří Krušina

26.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 15 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulační pracovník v potravinářské výrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Břidličná, Školní 87, Základní znalost práce na PC, zaměstnanecká sleva na produkty Světa plodů., Hlásit se na e - mail : obchod@svetplodu.cz nebo na tel. č. 605 800 697 / Po - Pá vždy od 8.00 do 16.00 hodin /., Z : 14.5.2018 A : 21.5.2018. Pracoviště: Svět plodů s.r.o., Školní, č.p. 87, 793 51 Břidličná. Informace: Karolina Dudová, +420 605 800 697.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 9 150 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci Samostatný úklidový pracovník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9150 kč, mzda max. 9650 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce : Bruntál, Zahradní 46, Pracovní náplň: úklid wc,šatny,svačinárny,kanceláře,chodby,schodiště,haly,zametání,vysávání,doplňování hyg.materiálu(ručníky,mýdlo,toal.papír,),vynášení odpadů v sáčcích a pytlích , U zaměstnace požadujeme trestní bezúhonost,pečlivost,čistotu,slušné chování a vystupování,a potravinářský průkaz(může dodatečně po přijetí), Ošatné,stravenky,, Hlásit se na e - mail : bruntal@cora-management.cz nebo na tel. č. 777 737 596 / Po - Pá vždy od 7.00 do 14.00 hodin /., Z : 16.5.2018. Pracoviště: Cora plus s.r.o. - pracoviště, Zahradní, č.p. 1442, 792 01 Bruntál 1. Informace: Miroslava Blahová, +420 777 737 596,554 230 417.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel - ka hry na klavír. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Hlavní náměstí 9, Hledáme do našeho týmu učitele hry na klavír… ale především:, " Učitele dětí, nikoliv hudebních nástrojů., " Osobnost, která v práci s dětmi najde radost a bude jejich přívětivým průvodcem ponechávající prostor pro individualitu, nedokonalost i chybu, která učí., " Otevřeného člověka, který využije skvělých podmínek pro svůj seberozvoj - učitele, který se chce dále učit., " Kolegu, který chápe, že tvoříme spolupracující kolektiv pedagogů a přispěje svou povahou k pozitivnímu klimatu ve škole., " Kladného hrdinu v životním příběhu svých budoucích žáků., Co nabízíme?, " Pracovní místo v prostředí, kde múzy nechodí spát, ve stabilní organizaci se zajímavou historií a ještě zajímavější budoucností, " Pravidelný příjem (26 020 Kč - 33 930 Kč při plném úvazku a v závislosti na praxi) s příplatky a odměnami podle vlastní aktivity, možnost stravování, " Prostor pro vlastní kreativitu, profesní a osobnostní růst s podporou zaměstnavatele, Co je pro nás důležité?, " Otevíráme bránu do světa umění, jsme přívětivými "vrátnými" a zodpovědnými průvodci., " Inspirujeme a spoluobjevujeme hranice možností každého, kdo o to stojí., " Jsme školou pro život, ne školou momentálního úspěchu., " Naši žáci a jejich rodiče vědí, proč investují svůj čas a peníze zrovna u nás., Bez čeho se neobejdeme?, " odborná kvalifikace, bezúhonnost, právní a zdravotní způsobilost, " vysoká míra samostatnosti, " ochota dále se vzdělávat (další vzdělávání pedagogického pracovníka), " schopnost týmové spolupráce, Co čeká našeho nového kolegu?, " přímá pedagogická činnost s žáky podle školního vzdělávacího programu ŠVP, " spolupráce při tvorbě školních dokumentů (využití vlastního know-how při inovaci ŠVP), " organizace školních akcí (koncerty, třídní přehrávky, aj.), " účast na poradách a školeních, Máte-li zájem o nabízenou pracovní pozici, zašlete co nejdříve na adresu: travnicek@zuskrnov.cz:, " profesní strukturovaný životopis, " profesní portfolio /výhodou/, Informace o škole naleznete na www.zuskrnov.cz. Po dohodě je možné školu také navštívit (kontakt: Mgr. Kamil Trávníček, telefon: 739 343 482). , , Z : 15.5.2018. Pracoviště: Základní umělecká škola, Hlavní náměstí, č.p. 42, 794 01 Krnov 1. Informace: Kamil Trávníček, +420 554 611 030.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč

Obsluha strojů na balení, plnění a etiketování Expedient / Expedientka uzenin. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce : Červený dvůr 1128/33, Krnov, Co u nás budete dělat: , Expedice uzenin koncovým zákazníkům., Obsluha balící linky. , Další úkony související s přípravou pro expedici. , , Očekáváme: , Spolehlivost, pracovitost, rychlost a pečlivost při práci. , , PP na dobu určitou s výhledem prodloužení na neurčito., Nástup možný ihned, nebo dle dohody. , Stravenky, slevy na nákup masa a uzenin., Životopis zasílat na e - mail vlasta.warischova@warisch.cz nebo volat na telefon 608 967 338 a domluvit si schůzku., Z : 15.5.2018. Pracoviště: Maso v+w, s. r. o., Červený dvůr, č.p. 1128, 794 01 Krnov 1. Informace: Vlasta Warischová, +420 554 648 075,608 967 338.


Krnovský hřbitov.

Oprava hřbitova brzy začne

Ilustrační foto

Na jarmarku se nabízí volný čas

Ťukance na parkovištích se nevyhýbají ani Bruntálsku

Špatně odhadnutá vzdálenost během parkování, nepozornost při couvání anebo nesprávný výklad pravidel silničního provozu. Tyto důvody nejčastěji stojí za drobnými, byť mnohdy těžko prokazatelnými nehodami.

Krnov si připomíná Leopolda Bauera

/FOTOGALERIE/ Krnov si připomíná osmdesát let od úmrtí jednoho z nejvýznamnějších rodáků, architekta Leopolda Bauera. Ve Flemmichově vile Bauera připomíná výstava a studenti Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu uspořádali komentovanou prohlídku Krnova s názvem Po stopách Leopolda Bauera. Dechový orchestr mladých DOM Krnov uspořádal na jeho počest koncert doprovázený pochodovou show.

Vinogradov se vrátil do Krnova po dvaceti letech, oslavil zde konec války

Krnované každoročně v květnu slaví konec války a osvobození od nacismu. Na dvacáté výročí v květnu 1965 navštívil Krnov i generál Vinogradov, který tomu tehdy velel.

Poznámka Fidela Kuby - Den vítězství

Zatímco prvomájové zpravodajství patřilo komunistům, v Den vítězství na sebe strhla pozornost ČSSD.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT