VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Bouřka lámala větve, zatopila silnice

Region (AKTUALIZOVÁNO) - Silná bouřka dorazila ve středu krátce po 21. hodině také na území našeho regionu. V souvislostí s jejím "řáděním" narostl počet výjezdů hasičů.

26.6.2008
SDÍLEJ:

Pod vodou se rovněž ocitla část Albrechtické ulice v Krnově vedoucí pod železničním mostem. Vodu museli odčerpat hasiči.Foto: DENÍK/Jiří Krušina

Zatopené sklepy, popadané stromy, stržené střechy a výluka na železnici, to jsou následky bouře, která se přehnala ve středu 25. června nad Bruntálskem a Krnovskem.

Voda zatopila vedle sklepů také kruhovou křižovatku v Krnově, kde uvízla některá projíždějící auta. Hasiči vyjížděli hlavně k popadaným stromům, ty zatarasily také dopravu na železniční trati z Olomouce do Bruntálu. O část střechy přišel sportovní stadion v Bruntále, padající materiál poničil parkující automobily.

V Bruntále silný vítr odnesl střechu haly

Nejvíce škod napáchala vichřice zřejmě v Bruntále, kde odnesla střechu ze sportovní haly a poničila městský park.

„Od jednadvacáté hodiny do čtvrt na osm ráno jsme zaznamenali dvaatřicet událostí. Předpokládám, že to neskončilo. Lidi teď vycházejí z domů a teprve teď zjišťují škody na autech a podobně,“ řekl ředitel Hasičského záchranného sboru v Bruntále Jiří Patrovský.

Nejhorší situace byla v Bruntále, ve směru na Bílčice a v Miloticích nad Opavou. „Nejčastěji šlo o stromy přes cestu, poničená auta a škodu na hospodářských budovách,“ pokračoval Patrovský. Odčerpat vodu museli hasiči například v Malé Morávce. „V Miloticích nad Opavou jsme odstraňovali stromy na kolejích,“ doplnil výčet událostí ředitel hasičů. Přerušeno bylo na několik desítek minut i elektrické vedení.

Zřejmě nejhorší byla situace v Bruntále, kde silný vítr odnesl část střechy na sportovní hale na Zeyerově ulici. “Volali nám to ze záchranky, že se nám zvedla střecha, to bylo nějak po deváté, tak jsme to tady honili po parkovišti. No spadlo to na několik aut,“ konstatoval jeden z pracovníků haly. Odkrytou střechou do budovy zateklo a to hned na několika místech. Sportovci nyní mají obavy, zda nebyla poškozená palubovka. Nová by totiž vyšla na přibližně milion korun. „Nyní zjišťujeme rozsah škody, zajistili jsme fotodokumentaci. Zítra tam nastoupí stavební firma, která začne odklízet škody,“ řekl Miroslav Houdek ze správy majetku města Bruntál.

Poryv poškodil i střechu na bruntálské hasičské zbrojnici. Za své vzalo i několik stromů v městském parku. „ Je to hrozná škoda, navíc se dívám, že tu je kromě těch vyvrácených stromů i několik nalomených větví ještě na stromech, takže aby měl člověk strach do parku jít,“ posteskla si starší paní, která parkem ráno procházela se psem. Stromy a větve bylo nutné odklidit také na ulicích Jezdecká a Příčná, dále pak na ulici U potoka, Pionýrské, Dělnické a Okružní.

V souvislosti s kalamitou policie v okrese zaregistrovala pouze čtyři případy, kdy majitelé vozidel hlásili škody způsobené větrem.

Bouřka způsobila kolaps krnovské dopravy

Jedenáct událostí během velké noční bouře řešili hasiči přímo v Krnově. Kromě několika spadlých stromů v různých částech města nesvítilo téměř hodinu veřejné osvětlení. Nejtěžší situaci prožívali řidiči, když se zatopilo několik hlavních tahů městem. Za část problému může nedostatečně udržovaná dešťová kanalizace.

Po pár minutách přívalových srážek se stejně jako loni zatopil kruhový objezd u krnovské Hypernovy. Voda tam sahala až nad kolena. Řidiči o obrovském jezeře na kruhové křižovatce silnic první třídy neměli ani tušení, jelikož nesvítilo osvětlení. Ti, co jeli pomaleji, měli štěstí, ale jeden z nešťastníků své vozidlo utopil. To museli později odtáhnout.

Stejná situace panovala na Albrechtické ulici pod železničním viaduktem. „Krátce po vyhlášení poplachu okolo půl desáté hodiny večer jsem tudy jel a silnice už byla neprůjezdná. Uzavřeli ji. Výška vody dosahovala jednoho metru. Teď je ráno a dostali jsme se teprve k jejímu čerpání. Řidiči jedoucí do Města Albrechtic a Polska musí zatopenou komunikaci objíždět přes Revoluční a Partyzánskou ulici,“ popsal situaci v Krnově jeden ze zasahujících hasičů. I pod železničním viaduktem zůstalo uvízlé osobní vozidlo. Hasiči jej vyprostili.

Obyvatelé se mylně domnívají, že problémové kanály patří do správy Krnovských vodovodů a kanalizací. „Kanalizační zařízení na Albrechtické ulici pod viaduktem není v naší správě, ale je majetkem Českých drah. Před pár dny při menší bouřce se tam hromadila voda a značila možný problém. Z výsledků posledních přívalových dešťů lze říci, že jej nikdo neřešil. Obdobná situace platí i na kruhovém objezdu u krnovské Hypernovy. Dešťové uliční vpusti jsou součástí komunikace a tudíž se o ní má starat její majitel. Loni po podobné průtrži jsme byli požádáni o pročištění tohoto zařízení. Dle nás je špatně zhotoveno a v případě dalších silných dešťů se tam situace bude opakovat. Posledním kritickým místem je potok u Chářovského parku, který pravidelně zatápí komunikaci. Povrchová vody byla dříve odváděna do náhonu. Část potoka však byla zahrnuta a dochází tam k pravidelnému zatápění. V nejbližším období by se pro tuto oblast mělo najít vhodné řešení, jak zatápění zabránit,“ řekla Eva Šindelářová, ředitelka Krnovských vodovodů a kanalizací.

Zuzana Pršalová, Jiří Krušina

26.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Zámečník17 000 Kč

Zámečníci strojů Zámečník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Stará Ježnická 1556/1, Vyučen v oboru, čtení výkresové dokumentace, praxe vítána, Hlásit se na e - mail simicek@kos.cz, valcisova@kos.cz nebo na telefon 554 605 409, 554 605 408 (6:00 - 14:00) nebo osobně na výše uvedené adrese., Z : 21.2.2018. Pracoviště: Krnovské opravny a strojírny s.r.o., Stará Ježnická, č.p. 1556, 794 01 Krnov 1. Informace: Šárka Valčišová, +420 554 605 409.

2444 - Úředníci jinde neuvedení Referent/referentka oboru17 360 Kč

Úředníci jinde neuvedení Referent/referentka oboru hospodářsko správního. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17360 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Městský úřad Břidličná, Požadavky: splnění povinností dle § 6 odst. 4 a předpokladů dle § 4 zákona, č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, Další požadavky:, . požadované vzdělání: vyšší odborné stavebního nebo technického směru nebo středoškolské vzdělání stavebního nebo technického směru ukončené maturitní zkouškou,, . základní orientace v právních předpisech týkajících se pracovního zařazení – zákon č. 128/2000 Sb., o obcích, zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), zákon č. 134/2016 Sb, o zadávání veřejných zakázek – vše v platném znění,, . dobrá uživatelská znalost práce na PC a internetu,, . samostatnost, odpovědnost, preciznost, důslednost, organizační a koordinační schopnosti, schopnost týmové práce,, . řidičský průkaz skupiny B., Předpokládaný rozsah pracovní činnosti:, . komplexní zabezpečení investičních akcí města, zastupování investora zejména před dotčenými orgány státní správy, zajištění projekční přípravy, kontrolní a administrativní činnost ve vztahu k investičním akcím, . tvorba plánů investic a oprav, správa majetku města,, . příprava výběrových řízení, . administrace dotací, Písemná přihláška zájemce dle § 7 odst. 4 zákona č. 312/2002 Sb. musí obsahovat tyto náležitosti:, - jméno, příjmení a titul uchazeče,, - datum a místo narození uchazeče,, - státní příslušnost uchazeče,, - místo trvalého pobytu uchazeče,, - číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana,, - datum a podpis uchazeče., K přihlášce přiložte:, - životopis s údaji o dosavadních zaměstnáních a s uvedením odborných znalostí a dovedností týkajících se požadavků tohoto výběrového řízení,, - výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, u cizích státních příslušníků obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem, pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením,, - ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání., V přihlášce uveďte kontaktní údaje - telefonní číslo nebo e-mailovou adresu, Místo, adresa a způsob podání přihlášky:, - osobně na podatelně Městského úřadu Břidličná, Nábřežní 452, 793 51 Břidličná nebo poštou s datem odeslání nejpozději do 3. dubna 2018 v obálce označené, „VŘ – neotvírat“., Lhůta pro podání přihlášky: 3. dubna 2018 do 10:00 hodin., Z :21.2.2018. Pracoviště: Město břidličná, Nábřežní, č.p. 452, 793 51 Břidličná. Informace: Jana Paštěková, +420 554 773 543,733 602 140.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství18 000 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů Traktorista - skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Horní Benešov, Jedná se práci ve stavebninách, tj. manipulace s vysokozdvižným vozíkem při vykládce zboží z kamionu a uložení do skladu, nakládka zboží zákazníkovi, doprava zboží k zákazníkovi, skládání zboží z kamionu traktorem s čelním nakladačem na stavbě, nakládka sypkých směsí traktorem a doprava k zákazníkovi., Vedení paletového hospodářství. , Nutná podmínka - ŘP sk. B, T., V případě zájmu zašlete prosím životopis na e - mail : jana@miksik.info, Z : 21.2.2018. Pracoviště: Jiří mikšík - pracoviště, Opavská, č.p. 573, 793 12 Horní Benešov. Informace: Jana Mikšíková, +420 606 705 124.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Tesař24 000 Kč

Tesaři Montážník - tesař. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: místo výkonu práce : Rýmařov, Montáž hrubé stavby, dokončení venkovních dřevěných prvků a přílepků stavby, montáž sádrokartonových a sádrovláknitých desek, montáž podlah suchou technikou, lepení dlažeb, pokládka plovoucích podlah, montáž vnitřních dveří, dokončovací práce aj., , Požadujeme - pracovitost, spolehlivost, odpovědnost, samostatnost, praxi v oboru, dobrý zdravotní stav, způsobilost prací ve výškách, časovou flexibilitu z důvodu práce (montáže) po celé ČR i v zahraničí - pracovní cesty., Závodní stravování, 5 týdnů dovolené, odměny při životním jubileu, příspěvek na dovolenou, příspěvek na dětskou rekreaci, očkování proti chřipce, osobní ohodnocení aj. , Hlásit se na e - mail : gerhard.tomas@rdrymarov.cz nebo na tel. č. 554 252 129, 602 577 979 / denně vždy od 7.00 do 15.00 hodin /, Z : 1.3.2017. Pracoviště: Rd rýmařov s. r. o., 8. května, č.p. 1191, 795 01 Rýmařov. Informace: Tomáš Gerhard, +420 554 252 129,602 577 979.

Mehmet Ö. před soudem popíral, že by chtěl svého známého zabít.

Vrchní soud zvýšil trest za pokus o vraždu u kebabu

Bruntálské středověké městské brány připomínají informační cedule. Vyobrazení Olomoucké brány se našlo až v muzeu německém Meningenu. Foto:

Do Bruntálu kdysi vedly tři brány

Prověřte své znalosti z matematiky v dnešním testu Deníku

Dostali byste se na střední školu? Zkuste si, jak těžké to mají žáci při přijímacích zkouškách. V dnešním tištěném Deníku najdete druhý z testů, které jsme pro vás připravili. Prověří vaše znalosti matematiky. Příští týden vás pak čeká další test. Kupte si Deník a ověřte znalosti své i znalosti svých dětí. 

AKTUALIZOVÁNO

Krnov to dokázal, bude hrát semifinále

Hokejisté Krnova si zahrají v semifinále Krajské hokejové soutěže. Svěřenci trenéra Pavla Hulvy dokázali vyhrát rozhodující třetí čtvrtfinálový zápas v Porubě. V boji o finále je čeká lídr základní části – Orlová.

Opilý motorista vjel na tramvajový ostrůvek, kde lidé čekali na svůj spoj

Bilance opileckých nehod na silnicích je děsivá. V Moravskoslezském kraji sice ubývá nehod, na kterých se podepsal alkohol, statistika je přesto alarmující. 

Bronzová Samková v Brně a 88letý násilník s paličkou na maso: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 21. února 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT