Od soboty 19. srpna asi od desáté hodiny ráno do neděle 20. srpna si mohou návštěvníci pochutnávat na různorodých pokrmech z borůvek. Objeví se zde borůvkové knedlíky, borůvkové pivo, buchty, ale i maso s borůvkami.

„Aby bylo putování mezi třinácti restauracemi a podniky snadnější, připravili jsme pro návštěvníky borůvkový autobus. Ten bude jezdit každou celou hodinu smyčkou mezi jednotlivými podniky,“ prozradil starosta obce Ondřej Holub. Podle něj bude letošní ročník zajímavý tím, že už nebude jenom o jídle. „Kromě toho, že se lidi pořádně najedí, tak jsme pro ně poprvé připravili doprovodný kulturní program v obecním parku na oba dny,“ vysvětlil Ondřej Holub. V programu se objeví mladá zpěvačka Anna Lukášová s kapelou, ochutnávka moravských vín nebo také dětská ukázka první pomoci na plyšácích.

Dopravit na hody se mohou návštěvníci nově i speciálním vlakem, který využije nepoužívanou trať z Bruntálu do Malé Morávky. Pojede z Ostravy přes Opavu, Krnov, Bruntál a potom zpět. Vlak pojede z Bruntálu do Morávky v 9.05, 10.50, 12.55 a 14.40. Jízdenky z Bruntálu se kupují u průvodčího ve vlaku. Pan Ladislav Antalec, který je členem výboru Slezského železničního spolku, se o speciální akci vyjádřil takto: „Chtěli jsme obnovit tradici vlakové dopravy z Ostravy do Malé Morávky a borůvkové hody nám přišly jako skvělá příležitost. Cestující se mohou těšit na netypickou trať, drobné občerstvení a zábavu ve vlaku. Prostě se postaráme, aby se nenudili.“

(les)