Boris Cvek na své zkušenosti s motorkáři v lesích upozorňuje nejen starostku Krnova nebo městskou policii, ale obrátil se dokonce na Policejní prezidium ČR. V rámci spolupráce mezi městskou a republikovou policií byla v krnovských příměstských lesích výrazně posílena kontrolní činnost. Velká akce zaměřená na dopadení motorkářů, kteří nerespektují zákaz vjezdu, se rozběhla na počátku srpna. Do lesů na Krnovsku vyrazili honit motorkáře pořádkoví, dopravní i cizinečtí policisté, městští strážníci a dokonce i zaměstnanci lesní správy.

„V rámci této akce sice nebylo zjištěno žádné protiprávní či přestupkové jednání, ale této problematice je i nadále věnována ze strany policie pozornost,“ komentovala výsledek policejní mluvčí Pavla Tušková. Zesílené monitorování lesů překvapivě vyvolalo také negativní reakce občanů, kteří na lesních cestách potkali uniformované hlídky a pak si stěžovali, že ochránci zákona chodí v pracovní době na houby namísto toho, aby dohlíželi na pořádek v krnovských ulicích.

Nápad Borise Cveka, který vyzval občany, aby nosili na výlety do lesa fotoaparát a dokumentovali setkání s motorkáři, policistům ani strážníkům v jejich práci příliš nepomůže. Nejde jen o to, že takto pořízené fotografie často bývají neostré a pachatelé dopravních přestupků jsou maskováni přilbou, ale především nelze takto pořízenou amatérkou fotografii použít v přestupkovém řízení jako důkaz. „Své strážníky samozřejmě stále posílám na Ježník i do dalších okrajových lokalit Krnova na kontroly. O situaci v lesích jsem jednal také s odborem služby dopravní policie a mimo jiné bylo dohodnuto, že připraví další speciální akce, a to pravděpodobně i za využití letecké služby,“ uvedl velitel Městské policie Krnov Pavel Moravec.

Krnovská starostka upozornila Borise Cveka, že problém s motorkáři v lesích je dlouhodobý a celorepublikový, a dokonce fungují webové stránky „zákaz-vjezdu.cz“, které se zabývají výhradně touto tematikou. „Podle různých informačních zdrojů jejich agresivita a bezohlednost vzrůstá. Přesto si nemyslím, že je možné kategorizovat a všechny milovníky tohoto sportu zařazovat do kategorie těch, kdo nerespektují podmínky a pravidla,“ odpověděla Cvekovi ve svém dopise starostka Renata Ramazanová.

Boris Cvek ve svém boji proti motorkářům neustává. „Připravuji zveřejnění dalších fotek aut a motorek v lesích na Krnovsku, některé i s SPZ. Podle mého názoru jsem dokázal pro ochranu krnovských lesů víc než celá městská policie a radnice dohromady. Stačí nebýt líný a opravdu se snažit o ochranu nekonečně cenného dědictví po předcích, za což má město a jeho volení zástupci přímou odpovědnost. Budu dále monitorovat dodržování zákonů a bezpečnosti v lese,“ komentoval své aktivity Boris Cvek.