CÍRKEV ŘÍMSKOKATOLICKÁ

Bruntál
sobota 24. prosince - Půlnoční mše svatá (22)
neděle 25. prosince - Slavnost Narození Páně (9)
pondělí 26. prosince - Svátek sv. Štěpána, prvomučedníka (9)
úterý 27. prosince - Svátek sv. Jana, apoštola a evangelisty (8)
středa 28. prosince - Svátek sv. Mláďátek, mučedníků (18)
čtvrtek 29. prosince - Pátý den v oktávu Narození Páně (8)
pátek 30. prosince - Svátek Svaté rodiny Ježíše, Marie a Josefa (18)
sobota 31. prosince - Mše sv. s poděkováním za přijatá dobrodiní a s prosbou o milost a požehnání do roku 2017 (16)
neděle 1. ledna - Slavnost Matky Boží (9)

Bruntálský betlém bude otevřen každý den od neděle 25. prosince do neděle 1. ledna (14–17) a vždy 15 minut před a 15 minut po každé bohoslužbě.

Krnov, kostel sv. Martina
sobota 24. prosince - Půlnoční bohoslužba (22)
neděle 25. prosince - Narození Páně (7, 10)
pondělí 26. prosince - Svatý Štěpán (7, 10)
sobota 31. prosince - Silvestr (17)
neděle 1. ledna - Nový rok (7, 10)

Krnov-Kostelec
sobota 24. prosince (22)
neděle 25. prosince (8)
pondělí 26. prosince (8)
sobota 31. prosince (17)
neděle 1. ledna (8)

Andělská Hora
sobota 24. prosince (24)
neděle 1. ledna (11)

Bílčice
neděle 25. prosince (10)
neděle 1. ledna (10)

Bohušov
sobota 24. prosince (23)
pondělí 26. prosince (9.30)
neděle 1. ledna (8)

Brantice
sobota 24. prosince (15)
neděle 25. prosince (7.30)
neděle 1. ledna (14)

Břidličná
sobota 24. prosince (19)
neděle 25. prosince (9.30)
pondělí 26. prosince (17)
neděle 1. ledna (9.30)

Dětřichovice
pátek 30. prosince (18)

Dolní Moravice
sobota 24. prosince (20)

Dvorce
sobota 24. prosince (22)
neděle 25. prosince (8)
pondělí 26. prosince (8)
sobota 31. prosince (15)
neděle 1. ledna (8)

Heřmanovice
sobota 24. prosince (20)
neděle 25. prosince (8)
neděle 1. ledna (8)

Holčovice
sobota 24. prosince (22)
neděle 25. prosince (9.30)
pátek 30. prosince - koncert
neděle 1. ledna (9.30)

Horní Benešov
sobota 24. prosince (22)
neděle 25. prosince (8)
pondělí 26. prosince (8)
neděle 1. ledna (8)

Horní Město
sobota 24. prosince (16.30)
neděle 25. prosince (10)
sobota 31. prosince (16)
neděle 1. ledna (10)

Horní Životice
pondělí 26. prosince (9.30)

Hošťálkovy
neděle 25. prosince (15)
pondělí 26. prosince (15)
neděle 1. ledna (15)

Hrozová
neděle 25. prosince (11)
sobota 31. prosince (15)

Huzová
sobota 24. prosince (19.30)
neděle 25. prosince (8.30)
sobota 31. prosince (14.30)
neděle 1. ledna (8.30)

Hynčice
neděle 25. prosince (8)
neděle 1. ledna (8)

Jamartice
pondělí 26. prosince (9)

Janov
sobota 24. prosince (20)
pondělí 26. prosince (11)

Jindřichov
sobota 24. prosince (21.30)
neděle 1. ledna (11)

Karlova Studánka
neděle 25. prosince (14.30)
neděle 1. ledna (14.30)

Karlovice
sobota 24. prosince (20)
neděle 25. prosince (9.10)
neděle 1. ledna (9.10)

Kněžpole
sobota 24. prosince (19.30)

Krasov
neděle 25. prosince (9.30)
neděle 1. ledna (9.30)

Křišťanovice
neděle 25. prosince (11)
neděle 1. ledna (11)

Leskovec nad Moravicí
neděle 25. prosince (9.30)
neděle 1. ledna (9.30)

Lichnov
sobota 24. prosince (21)
neděle 25. prosince (9)
neděle 1. ledna (9)

Linhartovy
sobota 24. prosince (21)
neděle 25. prosince (10.30)
pondělí 26. prosince (10.30)
neděle 1. ledna (10.30)

Liptaň
sobota 24. prosince (20.30 BS)

Lomnice u Rýmařova
sobota 24. prosince (20.30)
neděle 25. prosince (11.30)
neděle 1. ledna (11.30)

Ludvíkov
pondělí 26. prosince (9)

Malá Morávka
sobota 24. prosince (22)
sobota 31. prosince (17.30)
neděle 1. ledna (9.30)

Město Albrechtice
sobota 24. prosince (23), (17) klášter
neděle 25. prosince (9.30), (7) klášter
pondělí 26. prosince (9.30), (7) klášter
sobota 31. prosince (17.30), (15) klášter
neděle 1. ledna (9.30), (7) klášter

Moravský Beroun
sobota 24. prosince (23.30)
neděle 25. prosince (9.30)
pondělí 26. prosince (9.30)
sobota 31. prosince (18)
neděle 1. ledna (9.30)

Ondřejov
sobota 24. prosince (15.30)

Osoblaha
neděle 25. prosince (9.30) Domov seniorů
sobota 31. prosince (15) Domov seniorů

Petrovice
sobota 24. prosince (18)
neděle 1. ledna (9.30)

Pitárné
sobota 24. prosince (23 BS)
pondělí 26. prosince (10 BS)
neděle 1. ledna (10 BS)

Razová
neděle 25. prosince (11)
pondělí 26. prosince (11)
neděle 1. ledna (11)

Rešov
neděle 25. prosince (11.15)
neděle 1. ledna (11.15)

Roudno
neděle 25. prosince (11)
neděle 1. ledna (11)

Ruda
neděle 25. prosince (13)
neděle 1. ledna (13)

Rudná pod Pradědem
pondělí 26. prosince (11)

Rýmařov
sobota 24. prosince (22.30)
neděle 25. prosince (9)
pondělí 26. prosince (9)
sobota 31. prosince (16)
neděle 1. ledna (9)

Ryžoviště
sobota 24. prosince (17)
sobota 31. prosince (17)

Slezské Pavlovice
sobota 24. prosince (20 BS)
neděle 25. prosince (8)
sobota 31. prosince (17)

Slezské Rudoltice
sobota 24. prosince (21.30 BS)
neděle 25. prosince (10 BS)
pondělí 26. prosince (8)
sobota 31. prosince (17 BS)
neděle 1. ledna (8)

Sosnová
neděle 25. prosince (10.45)
pondělí 26. prosince (10.45)
neděle 1. ledna (11)

Stará Ves
sobota 24. prosince (21)
neděle 25. prosince (10.30)
pondělí 26. prosince (10.30)
sobota 31. prosince (14.30)
neděle 1. ledna (10.30)

Stránské
pondělí 26. prosince (10.30)

Světlá Hora
neděle 25. prosince (9.30)
sobota 31. prosince (15.30)

Svobodné Heřmanice
sobota 24. prosince (16) půlnoční pro děti
neděle 25. prosince (15)
neděle 1. ledna (15)

Široká Niva
sobota 24. prosince (19)
neděle 25. prosince (8)
neděle 1. ledna (8)

Třemešná
sobota 24. prosince (21.30)
neděle 25. prosince (11)
neděle 1. ledna (11)

Úvalno
sobota 24. prosince (20.30)
neděle 25. prosince (8.30)
pondělí 26. prosince (8.30)
neděle 1. ledna (8.30)

Václavov u Bruntálu
pondělí 26. prosince (9)

Velká Štáhle
neděle 25. prosince (8)
neděle 1. ledna (8)

Vrbno pod Pradědem
sobota 24. prosince (22)
neděle 25. prosince (10.30)
pondělí 26. prosince (8)
sobota 31. prosince (8)
neděle 1. ledna (10.30)

Vysoká
neděle 25. prosince (8.30)
sobota 31. prosince (15 BS)

Zátor
sobota 24. prosince (23)
neděle 25. prosince (11)
pondělí 26. prosince (9)
neděle 1. ledna (11)

MINORITÉ

Krnov, náměstí Minoritů
sobota 24. prosince (16)
neděle 25. prosince (16)
pondělí 26. prosince (16)
sobota 31. prosince (18)
neděle 1. ledna (19)

Krnov, Cvilín
sobota 24. prosince (21.30)
neděle 25. prosince (10)
pondělí 26. prosince (10)
sobota 31. prosince (23)
neděle 1. ledna (10)

CÍRKEV ČESKOBRATRSKÁ EVANGELICKÁ

Krnov, Husovo náměstí
sobota 24. prosince - půlnoční bohoslužba, vystoupí Evangelický smíšený pěvecký sbor pod vedením J. Plevy (22.30)
neděle 25. prosince - I. svátek vánoční (9.45)
sobota 31. prosince - netradiční silvestrovské posezení na nové faře (17)
neděle 1. ledna - Novoroční bohoslužba na nové faře (9.45)

CÍRKEV ČESKOSLOVENSKÁ HUSITSKÁ

Krnov, Horova 4
neděle 25. prosince - Hod Boží vánoční s večeří Páně (8.30)
neděle 1. ledna - přivítání Nového roku (8.30)

ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ KONCERTY

neděle 25. prosince (15) – farní kostel Bruntál – Vánoční koledy u Betléma na flétnu, trubku a varhany
neděle 25. prosince (16) – setkání u betléma ve Vrbně pod Pradědem, zpěv koled a divadelní pásmo
úterý 27. prosince (17) – vánoční koncert Pěveckého sboru města Vrbna pod Pradědem, kostel sv. Michaela
čtvrtek 29. prosince (16) – farní kostel Bruntál – Zpívání u betléma Puellae Cantantes