Bruntálská smuteční kaple Sv. Michaela stojí na novém stejnojmenném náměstíčku, k němuž oficiálně přestřihl slavnostní pásku ve středu 21. srpna starosta Petr Rys.

Den na to přebývala na upravené ploše náměstíčka dvojice silně opilých, pokálených a pomočených bezdomovců. Nedá se říct, že by žena a muž s loužemi moči pod sebou seděli na lavičkách. Oba totiž leželi na zemi, muž byl navíc od hlavy až k patě od krve.

V tom samém okamžiku se přišel do smuteční kaple Sv. Michaela rozloučit se zesnulým smuteční průvod. Nejen samotný průvod byl opileckou dvojicí zhnusen.

„Line se od nich silný zápach, podívejte, ta žena je počůraná skrz naskrz," pohoršeně pohodil hlavou k ležícím bezdomovcům muž z průvodu. „Je to obrovské lidské neštěstí a také ostuda těch dvou lidí. Ve svém věku by už mohli mít rozum," dodal muž.

Bezdomovec se mezitím pokusil vstát, ztratil stabilitu a spadl hlavou na dlažbu. Z hlavy mu opět tekla krev.

To už zasahovali městští policisté. Jelikož byli oba bezdomovci napůl v bezvědomí, přispěchali taktéž bruntálští záchranáři. Z hovoru bylo patrné, že se s dvojicí nesetkávají poprvé a že jde o staré známé firmy. Záchranáři dvojici přepravili na nosítkách k ošetření do nemocnice.