„Na rušení nočního klidu z fotbalového hřiště v Chomýži, kde končila Benátská noc, si stěžovali místní obyvatelé v neděli 8. července před čtvrtou hodinou ráno. Strážníci na místě zastihli zbytek návštěvníků akce, jimž pouštěl hudbu opilý muž. Ten odmítl uposlechnout hlídku, která ho vyzvala k ukončení hudební produkce,“ uvedla mluvčí krnovské radnice Dita Círová s tím, že záležitost bude mít dohru u přestupkové komise. Vzhledem k tomu, že v Krnově bývá zvykem pořádat Benátskou noc dvakrát během prázdnin, schválili zastupitelé zkrácení nočního klidu také na 27. července.

Prázdniny, dovolené, teplé letní večery a noci přímo vybízejí k zábavě, takže i zastupitelé jsou k noční zábavě shovívaví. Na druhou stranu je už témeř pravidlem, že Benátské noci v Krnově provází stížnosti na hluk a někdy i pohoršení nad opileckou zábavou.

„Dvakrát se stala sobotní zábavou benátská noc na koupališti. Šlo o dosti uvolněnou zábavu, na kterou měli někteří kritický náhled. Taneční rytmy se střídaly opět s exhibicionismem, oblékání spodního prádla děvčaty, striptýzem a kolem půlnoci diváci se zájmem sledovali pokleslou část programu, v níž se děvčata střetla v zápase v potravinářském škrobu. Mrskaly sebou v mazlavé a nechutně vyhlížející hmotě. Vítězkou se stala dívka, která své soupeřce za povzbuzování diváků sundala tričko. Mnozí účastníci Benátských nocí se silně napájeli alkoholem a jejich vystupování a jednání bylo nechutné. Hlukem trpěli obyvatelé města bydlící v severní části. Bylo ho slyšet daleko a nechybělo stížností na takový hluk,“ zapsal krnovský kronikář v roce 2010, a podobně kritické zápisy o Benátské noci se v kronikách objevily i v jiných letech.

Nicméně Krnované se chtějí bavit, zastupitelé pro to mají pochopení a respektují právo voličů vybrat si takový žánr, jaký je jim blízký.

Noční zábava za teplých letních nocí nepřitahuje jen dospělé, ale také děti. Na chlapce ve věku 12 a 13 let, kteří si o půlnoci hráli na dětském hřišti na Sídlišti pod Cvilínem, upozornili strážníky obyvatelé okolních domů v sobotu 7. července. „Když hlídka zjistila, že starší chlapec přespává na sídlišti u svého kamaráda a k půlnoční eskapádě hoši využili nepřítomnosti matky, doprovodila je až ke dveřím bytu a oba poučila,“ popsala Dita Círová jak strážníci řeší nezletilé noční flamendry.